Վարդան Մինասյանը հավաքականը կգլխավորի մինչև 2012թ.
Այսօր Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի մամուլի քարտուղարությունը տարածել է մի հաղորդագրություն, որում նշվում է, որ ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանի հրամանով «Փյունիկի» մարզիչ Վարդան Մինասյանը նշանակվել է Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ: Մինասյանը կգլխավորի հավաքականը մինչև 2012 թ. Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի ավարտը:
Մամուլի հաղորդագրությունից, սակայն, պարզ չի դառնում` Վարդան Մինասյանն աշխատելու է միայն հավաքականո՞ւմ, թե համատեղության կարգով իր գործունեությունը շարունակելու է նաև «Փյունիկում»: Առավել հավանական է թվում երկրորդ տարբերակը: Բանն այն է, որ հավաքական թիմերում «Փյունիկի» խաղացողները մեծ թիվ են կազմում, և Վարդան Մինասյանը նաև ակումբում կարող է վերահսկել այդ ֆուտբոլիստների զարգացման գործընթացը` նկատի ունենալով ազգային թիմի հետաքրքրությունները:
Երկրորդ խնդիրը հետևյալն է. ըստ կանոնադրության` Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահն իրավասու չէ հավաքականի գլխավոր մարզիչ նշանակել: Նա կարող է միայն որևէ թեկնածություն առաջարկել, իսկ գործկոմն իր իրավասության շրջանակներում պետք է հաստատի կամ մերժի թեկնածությունը: Եվ եթե նույնիսկ նախնական քննարկումներ եղել են գործկոմի անդամների հետ, և հայտնի է նրանց դիրքորոշումը, միևնույն է, կանոնադրության պահանջները պետք է կատարվեն: Հավաքականի մարզիչը չի կարող նշանակվել ֆուտբոլային գերատեսչության ղեկավարի հրամանով:

Вардан Минасян возглавит сборную Армении до 2012 года
Тренер ф/к «Пюник» Вардан Минасян назначен по приказу президента Федерации футбола Армении Рубена Айрапетяна главным тренером национальной сборной Армении. Согласно распространенному сегодня пресс-службой ФФА сообщению, В. Минасян возглавит сборную Армении до завершения отборочного этапа Чемпионата Европы по футболу 2012.
Однако в сообщении пресс-службы не уточняется тот вопрос, будет ли Вардан Минасян работать только с национальной сборной или по совместительству продолжит свою деятельность и в ф/к «Пюник». Наиболее вероятным кажется второй вариант. Дело в том, что в сборных командах большое число составляют игроки ф/к «Пюник», и Вардан Минасян может контролировать в клубе процесс развития этих футболистов, учитывая интересы национальных сборных.
Другой вопрос в том, что согласно уставу, президент Федерации футбола Армении не правомочен назначать главного тренера национальной сборной. Он может лишь предложить какую-либо кандидатуру, а исполком, в рамках своих полномочий, должен или утвердить, или отклонить эту кандидатуру. И если даже были предварительные обсуждения с членами исполкома, тем не менее, уставные требования должны выполняться. Тренер сборной не может назначаться по приказу руководителя футбольного ведомства.