Ի՞նչ են խոսում թերթերը
Ասում են` հիմա էլ որոշել են կիսել Պետեկամուտների կոմիտեն և առանձնացնել հարկայինն ու մաքսայինը: Լուրեր կան, թե հարկայինը տրվելու է Գագիկ Խաչատրյանին, իսկ մաքսայինը`Ռուբեն Հայրապետյանին:
Տեղեկություններ կան, թե ռուսական իշխանություններին խիստ զայրացրել են ադրբեջանական լրատվամիջոցների այն սուտ հայտարարությունները, թե իբր Ռուսաստանն Ադրբեջանին ժամանակակից սպառազինություն է տրամադրել:
Ասում են` օրերս Գագիկ Ծառուկյանը շատ նեղ շրջապատում ասել է, թե ինքը` այսինքն ԲՀԿ-ն, ընտրությունների է գնալու մեն-մենակ, քանի որ ինքը ոչ Ռոբերտ Քոչարյանի, ոչ էլ Սերժ Սարգսյաբի հետ գործ չունի:
Խոսում են, թե այն բանից հետո, երբ Սյունիքի մարզպետ Սուրեն Խաչատրյանը հայտարարել է, որ մարզում ՀՀԿ-ի համար 80% ձայն բերելու տեր է, ՀՀ-ի մյուս մարզպեսները խառնվել են իրար` ասելով, որ Խաչատրյանի այդ հայտարարությունը իրենց «կրակի» մեջ է գցել:
Տեղեկություններ կան, թե առաջիկա օրերին կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանի հրամանով հիմա էլ աշխատանքից ազատվելու է թիվ 12 հատուկ դպրոցի տնօրեն Կարինե Մուրադյանը:
Ասում են`ԱԺ նորոգված դահլիճում յուրաքանչյուր պատգամավորին հատկացված համակարգիչներից ոչ մեկը միացված չէ ինտերնետին ու խորհրդարանում արդեն երկար ժամանակ է, ինչ արգելափակված է «Youtube» կայքը:

Говорят, что Комитет по государственным доходам вновь будет разделен на два ведомства – налоговое и таможенное управления. Есть сведения, что налоговым управлением будет руководить нынешний глава Комитета Гагик Хачатрян, а таможенным – депутат, глава Федерации футбола Рубен Айрапетян.
Есть сведения, что российские власти сильно рассержены после лживых заявлений азербайджанской стороны о том, что Москва предоставила Баку современные виды вооружения.
Говорят, что недавно Гагик Царукян в узком кругу заявил, что на предстоящих выборах его партия будет участвовать одна, поскольку у него нет связей ни с Робертом Кочаряном, ни Сержем Саргсяном.
Есть сведения, что в ближайшее время указом министра науки и образования Армении Армена Ашотяна с должности будет освобожден директор спецшколы номер 12 Карине Мурадян.
Говорят, что в новом зале заседаний парламента Армении компьютеры депутатов не подключены к Интернету, а в самом здании парламента заблокирован доступ к сайту YouTube.