Բակո Սահակյանն ընդունել է Կանադայից ժամանած պատվիրակությունը
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 1-ին ընդունել է Մոնրեալի /Կանադա/ քաղաքապետարանի խորհրդի անդամ Հարութ Չիթիլյանին և Հայ Առաքելական եկեղեցու Կանադայի առաջնորդարանին կից կառավարական հարաբերությունների գրասենյակի տնօրեն Հակոբ Արսլանյանին:
Ինչպես հաղորդում են Արցախի նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, Բակո Սահակյանը կարևոր է համարել Սփյուռքի մեր հայրենակիցների այցելությունն Արցախ` ընդգծելով, որ այն կնպաստի հայրենիքն ավելի մոտիկից ճանաչելու, երկկողմ կապեր հաստատելու գործին:
ԼՂՀ նախագահի խոսքով՝ նման այցելությունները նաև լավ հնարավորություն են ստեղծում համագործակցության համատեղ ծրագրեր մշակելու համար:

Президент Нагорного Карабаха принял делегацию из Канады
Президент Республики Арцах Бако Саакян накануне принял члена Совета мэрии Монреаля (Канада) Арута Читиляна и директора офиса по правительственным связям при епархии Армянской Апостольской церкви в Канаде Акопа Арсланяна.
Как сообщает пресс-служба президента НКР, Бако Саакян посчитал важным посещение Арцаха нашими соотечественниками из Диаспоры, подчеркнув, что это окажет содействие для более близкого ознакомления с Родиной, установления двусторонних связей.
По словам Президента Арцаха, такие поездки дают также хорошую возможность для выработки совместных программ сотрудничества.