Նախագահին իր հավատարմագրերն է հանձնել Լատվիայի դեսպանը
Նախագահ Սերժ Սարգսյանին այսօր իր հավատարմագրերն է հանձնել Հայաստանի Հանրապետությունում Լատվիայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Գինտս Ապալսը (նստավայրը Վիեննա): Այս մասին տեղեկացնում են նախագահի մամլո գրասենյակից:
Նախագահը շնորհավորել է նորանշանակ դեսպանին, մաղթել ակտիվ ու արդյունավետ աշխատանք և վստահություն հայտնել, որ նրա պաշտոնավարման ժամանակահատվածում հայ-լատվիական հարաբերությունները կշարունակեն զարգանալ:
«Հայաստանը և Լատվիան ընդհանուր մոտեցումներ ու դիրքորոշումներ ունեն շատ հարցերում: Իմ երկիրը վճռական է աջակցություն ցուցաբերել Հայաստանին` ԵՄ-ի հետ համագործակցության, ծրագրերի իրականացման գործընթացում և պատրաստակամ է կիսելու իր մեկ տասնամյակից ավելի փորձը»,-ասել է Լատվիայի դեսպանը:
Դեսպան Գինտս Ապալսը վերահաստատել է 2011թ. Սերժ Սարգսյանի Լատվիա այցելելու Նախագահ Վալդիս Զատլերսի հրավերը, ինչը շնորհակալությամբ է ընդունվել Նախագահ Սարգսյանի կողմից:

Посол Латвии вручил верительные грамоты президенту С.Саргсяну
Новоназначенный Чрезвычайный и Полномочный посол Латвии в Армении Гинтс Апалс (резиденция в Вене) вручил сегодня верительные грамоты президенту Армении Сержу Саргсяну.
Как сообщили в пресс-службе главы государства, в ходе встречи Серж Саргсян поздравил посла с назначением на должность и выразил уверенность, что в течение его дипломатической миссии армяно-латвийские отношения будут продолжать развиваться.
«Армения и Латвия имеют общие позиции и подходы во многих вопросах. Моя страна настроена решительна в вопросе оказания содействия Армении в сотрудничестве с ЕС и готова поделиться своим десятилетним опытом», - подчеркнул посол Латвии.
Посол Гинтс Апалс вновь подтвердил приглашение президента Валдиса Затлерса Сержу Саргсяну посетить Латвию в 2011 году, которое с благодарностью было принято главой а армянского государства.