Wikileaks-ը պատրաստում է հարկային բացահայտումներ
Wikileaks-ը նոր բացահայտումներ է պատրաստում: Այս անգամ դրանք սպառնում են ԱՄՆ և Եվրոպայի քաղաքական և բիզնես-էլիտայի անբարեխիղճ հարկատուներին: Գաղտնի տվյալներով սկավառակները կայքի հիմնադիր Ջուլիան Ասսանժին Լոնդոնում փոխանցել է շվեյցարական բանկերից մեկի նախկին աշխատակիցը, հաղորդում է Վեստի.ռու-ն:
Օֆշորային գոտիներում հաշվեհամարների և դրանց սեփականատերերի տվյալներ պարունակող 2 սկավառակները Ասսանժին փոխանցել է բանկային նախկին աշխատակից Ռուդոլֆ Էլմերը: Որոշ ժամանակ Էլմերը գլխավորում էր շվեյցարական Julius Baer բանկի Կայմանյան կղզիների օֆշորային գոտում գտնվող բաժանմունքը և արդեն մի քանի տարի զբաղվում է աղմկահարույց բացահայտումներով:
«Դե ինչ, մենք կուսումնասիրենք այդ տվյալները: Եթե այնտեղ իսկապես արժեքավոր բան կա, ապա` այո: Աշխարհին ևս մեկ բացահայտում է սպասվում»,- ասել է Ասսանժը:

Wikileaks готовит налоговые разоблачения элиты США и Европы
Wikileaks готовит новые разоблачения. На этот раз они грозят недобросовестным налогоплательщикам из числа политической и бизнес-элиты США и Европы. Диски с секретными данными основателю портала Джулиану Ассанжу передал в Лондоне бывший сотрудник одного из швейцарских банков, сообщает Вести.ру.
Два диска с информацией об оффшорных счетах с именами их владельцев Ассанжу передал бывший банковский служащий Рудольф Элмер. В свое время Элмер возглавлял отделение швейцарского банка Julius Baer в оффшорной зоне на Каймановых островах и уже несколько лет занимается скандальными разоблачениями.
«Ну что же, мы изучим эти данные. Если там действительно нечто стоящее, то да. Мир ждет еще одно разоблачение», - говорит Ассанж.