Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Սոցիալ Դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցության Կենտրոնական վարչության ատենապետ Սեդրակ Աճեմյանին և դիվանի անդամ Վազգեն Կալթակճյանին (ԱՄՆ):
ՍԴՀԿ ԿՎ ղեկավարության հետ զրույցում Տիգրան Սարգսյանն անդրադարձել է Սիրիայում տիրող իրավիճակին և այնտեղի հայ համայնքի անվտանգության ապահովման հետ կապված կառավարության ձեռնարկած քայլերին: ՍԴՀԿ ԿՎ անդամներն իրենց գոհունակությունն են հայտնել սիրիահայ համայնքին ուղղված ՀՀ կառավարության ձեռնարկած քայլերի առնչությամբ, ինչպես նաև պատրաստակամություն հայտնել համագործակցել գործադիրի հետ սիրիահայ համայնքի խնդիրների լուծման հարցում:
Անդրադառնալով ներքին քաղաքական հարցերին՝ ՍԴՀԿ ներկայացուցիչները նշել են, որ չնայած դեռ չլուծված որոշ խնդիրների, վերջին շրջանում Հայաստանի քաղաքական դաշտում կան դրական նոր բազմաթիվ իրողություններ, որոնց մեջ ընգծել են նաև Տիգրան Սարգսյանի անձնական դերակատարությունը: Տեղեկացնում են Կառավարության տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:

Премьер-министр Армении принял членов правления СДПГ
Премьер-министр Армении Тигран Сакисян принял сегодня председателя Центрального правления Социал-демократической партии «Гнчакян» (СДПГ) Седрака Ачемяна и члена правления Вазгена Калтакчяна (США).
Как сообщает пресс-служба правительства Армении, в беседе с руководством СДПГ глава правительства коснулся ситуации в Сирии и шагов правительства, предпринятых для обеспечения безопасности армянской общины. Представители Центрального правления СДПГ выразили удовлетворение в связи с предпринятыми правительством Армении шагами, а также готовность содействовать исполнительному органу власти в решениях проблем сирийских армян.
Обратившись к внутриполитическим вопросам, представители Социал-демократической партии «Гнчакян» отметили, что, несмотря на то, что в Армении все еще есть много нерешенных проблем, тем не менее, за последний период в политической жизни страны есть также многочисленные новые позитивные реалии, в которых неоспорима личная заслуга премьера Тиграна Саркисяна.