Դավիթ Հակոբյան. Պարույր Հայրիկյանի վարկածը քաղաքական էրոտիկա է հիշեցնում
«ՀՀ նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանի վարկածը, որ իր դեմ իրականացված մահափորձը իմպերիալիստական ուժերի ձեռքի գործն է, քաղաքական էրոտիկա է հիշեցնում, իսկ ընտրությունները չհետաձգելու որոշումը իշխանությունների հետ անդրկուլիսային գործարք է»,- այս մասին այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանը ասաց Մարքսիստական կուսակցության նախագահ Դավիթ Հակոբյանը:
Նրա խոսքով, եթե այս մահափորձը նոր ընտրություններ կազմակերպվելու համար է իրականացվել, ապա Հայրիկյանը ընտրվել է Արևմուտքին գրգռելու համար և նրա անձը ընտրված է եղել շատ ճիշտ:
«Ռուսաստանին դա ընդհանրապես պետք չէր, հատկապես, որ հայ-ռուսական հարաբերություններն այժմ գտնվում են ճգնաժամային իրավիճակում: Այդ մարդն անգամ չգիտի, թե իմպերիալիզմն ինչ է, սա քաղաքական շոու է»,- ասաց նա:

David Hakobian: Hayrikian’s version is reminiscent of political erotica
“The presidential candidate Paryur Hayrikian’s version, according to which the attempted murder committed against him was the work of imperialist forces, is reminiscent of political erotica, while his decision not to postpone the election is a secret, behind-the-scenes deal with authorities,” the leader of the Marxist party David Hakobian said at the meeting with reporters today.
In his words, if the attempted murder was committed for organizing a new election, then Hayrikian was chosen to irritate the West and he was chosen for that purpose long ago.
“Russia would not benefit from that, especially as Armenian-Russian relations are now in crisis. This man has no idea of what imperialism is. This is a political show,” Hakobian said.