Իրավապաշտպանը Ֆինլանդիայից եկել է գենդերային քաղաքականության դեմ պայքարելու
Գենդերային քաղաքականությունը պատերազմ է մարդու դեմ, որի ժամանակ կիրառվում են ֆաշիստական մեթոդներ: Այս մասին այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Ֆինլանդիայից ժամանած իրապաշտպան Յոհան Բեքմանը.
«Գենդերային քաղաքականությունը մերժում է սեռերը, ընտանեկան ավանդական արժեքները և քարոզում աննորմալ արժեքներ:Ցավոք, ԵՄ-ի հիմնական գաղափարախոսությունը հոմոսեքսուալիզմն է, որը շատ եվրոպական պաշտոնյաների համար դարձել է մասնագիտություն: Դրա միջոցով շատ պաշտոնյաներ մեծ գումարներ են վաստակում»,-ասաց նա:
Մանրամասնելով Հայաստան այցի նպատակները, իրավապաշտպանն ասաց, որ փորձելու է ամեն ինչ անել, որ հայ երեխաները պաշտպանված լինեն գենդերային քաղաքականությունից:
Ասուլիսին նաև «Համահայկական ծնողական կոմիտեի» նախագահ Արման Բոշյանն էր ներկա: Նա և Յոհան Բեկմանը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր, որով նախատեսվում է պայքարել գենդերային քաղաքականության դեմ:

Финский правозащитник защитит армянских детей от гендерной политики
«Гендерная политика – война против человечества, во время которой применяются фашистские методы», - заявил на пресс-конференции в Ереване правозащитник из Финляндии Йохан Бекман.
«Гендерная политика отвергает полы, традиционные семейные ценности. К сожалению, основная идеология ЕС заключается в гомосексуализме, что для многих европейских чиновников стало специальностью. Посредством этого многие чиновники зарабатывают большие деньги», - сказал Й.Бекман.
Он заявил, что попытается сделать все возможное, чтобы дети в Армении были защищены от гендерной политики.
По итогам конференции Й.Бекман и председатель Всеармянского родительского комитета Арман Бошоян подписали меморандум о сотрудничестве по борьбе с гендерной политикой.