Իրավապաշտպանը Ֆինլանդիայից եկել է գենդերային քաղաքականության դեմ պայքարելու
Գենդերային քաղաքականությունը պատերազմ է մարդու դեմ, որի ժամանակ կիրառվում են ֆաշիստական մեթոդներ: Այս մասին այսօր մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասաց Ֆինլանդիայից ժամանած իրապաշտպան Յոհան Բեքմանը.
«Գենդերային քաղաքականությունը մերժում է սեռերը, ընտանեկան ավանդական արժեքները և քարոզում աննորմալ արժեքներ:Ցավոք, ԵՄ-ի հիմնական գաղափարախոսությունը հոմոսեքսուալիզմն է, որը շատ եվրոպական պաշտոնյաների համար դարձել է մասնագիտություն: Դրա միջոցով շատ պաշտոնյաներ մեծ գումարներ են վաստակում»,-ասաց նա:
Մանրամասնելով Հայաստան այցի նպատակները, իրավապաշտպանն ասաց, որ փորձելու է ամեն ինչ անել, որ հայ երեխաները պաշտպանված լինեն գենդերային քաղաքականությունից:
Ասուլիսին նաև «Համահայկական ծնողական կոմիտեի» նախագահ Արման Բոշյանն էր ներկա: Նա և Յոհան Բեկմանը ստորագրեցին համագործակցության հուշագիր, որով նախատեսվում է պայքարել գենդերային քաղաքականության դեմ:

Johan Backman to protect Armenian children from gender policy
“The gender policy is a war against humanity, with fascist methods being used,” Finnish human rights activist Johan Backman said at a press conference in Yerevan.
“The gender policy rejects the genders and traditional family values. Unfortunately the main ideology of the EU consists in homosexuality, which has become a specialty for many European officials. Many officials make a lot of money out of that,” Backman said.
He declared he will do everything possible so as to protect Armenian children from the gender policy.
At the conclusion of the conference, Johan Backman and Chairman of the All-Armenian Parents’ Committee Arman Boshoyan signed a memorandum on cooperation on the fight against gender policy.