Beeline-ը և «Պրոֆեսիոնալներ» հիմնադրամը կհամագործակցեն
Beeline-ը և «Պրոֆեսիոնալներ» հիմնադրամը հայտարարում են համագործակցության մասին, որի շրջանակում կիրականցվեն երիտասարդների մասնագիտական կարողությունների զարգացմանն ուղղված ծրագրեր: Համագործակցությունը նաև նպատակ ունի համախմբել տարբեր մասնագիտական խմբերի տաղանդավոր և ակտիվ երիտասարդներին՝ ներգրավելով նրանց ժամանակակից հասարակության ակտուալ սոցիալական խնդիրների լուծման գործընթացում։ Այս մասին հայտնում է «ԱրմենՏել» ՓԲԸ-ի հասարակայնության հետ կապերի բաժինը:
Հայաստանի ԲՈՒՀ–երում սովորող երիտասարդներին միավորելու նպատակով կկազմակերպվեն համաժողովներ, սեմինարներ, կլոր սեղաններ և հանդիպումներ փորձագետների, արվեստի ու գիտության հեղինակավոր գործիչների հետ:
«Երիտասարդները և նրանց զարգացմանն ուղղված ծրագրերը մշտապես գտնվում են Beeline-ի ուշադրության կենտրոնում: Ուրախ ենք, որ այս համագործակցության շնորհիվ կկարողանանք նոր հեռանկարներ բացել հայ տաղանդավոր երիտասարդների համար և օգնել նրանց դարձնել կյանքն ավելի լավը: Հանդիսանալով Հայաստանում խոշորագույն ընկերություններից մեկի ղեկավարը` կարող եմ հավաստիացնել, որ այս երկրի համար առանցքային նշանակություն ունի առաջնակարգ մասնագետների զարգացումը, քանի ոը ցանկացած ոլորտի հաջող գործունության հիմնական գրավականը խելացի և կայացած մասնագետն է», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի Գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
Համագործակցության շրջանակում արդեն իսկ իրականացվել են մի շարք միջոցառումներ: Մասնավորապես կազմակերպվել են իրավագետների և ֆինանսների ոլորտի մասնագետների փոխադարձ աջակցությանն ուղղված բաց քննարկումներ, որին մասնակցել է ավելի քան 400 երիտասարդ մասնագետ:
Մյուս միջոցառումն ուղղված էր առողջ ապրելակերպի գաղափարի տարածմանը, ինչպես նաև բժշկական և կենսաբանական մասնագիտացում ունեցող ուսանողների զարգացմանը։ Այս միջոցառման շրջանակում Հայաստան է այցելել Ինսբրուքի Բժշկական Համալսարանի պրոֆեսոր Հերման Պինգերը, ով ոչ միայն կիսեց իր փորձը Հայաստանի Պետական Բժշկական Համալսարանի և Ռուս-Հայկական Սլավոնական Համալսարանի ուսանողների ու դասախոսների հետ, այլ նաև մի շարք բժշկական հաստատություններում բարեգործական հիմունքներով անցկացրեց հիվանդների ախտորոշում և բուժում։

Beeline и Фонд «Профессионалы» сотрудничают в сфере подготовки молодежи
Beeline и Фонд «Профессионалы» объявляют о сотрудничестве, в рамках которого будут реализованы проекты, направленные на развитие профессиональных навыков молодежи. Как сообщает пресс-служба компании, целью сотрудничества также является объединение талантливой и активной молодежи и различных профессиональных групп, путем вовлечения их в процесс решения актуальных социальных проблем современного общества.
С целью объединения молодежи армянских вузов будут организованы конференции, семинары, круглые столы, встречи с экспертами и видными деятелями науки и искусства.
«Молодежь и проекты, направленные на ее развитие, всегда находятся в центре внимания Beeline. Мы рады, что благодаря этому сотрудничеству мы смогли открыть новые перспективы для талантливой армянской молодежи и смогли сделать их жизнь лучше. Как руководитель одной из крупнейших компаний в Армении, могу сказать, что развитие первоклассных специалистов имеет ключевое значение для страны, поскольку умный и состоявшийся специалист – основной залог успешной деятельности компании в любой сфере», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Отметим, что в рамках сотрудничества уже реализованы несколько мероприятий. В частности, были организованы открытые встречи правоведов и финансистов, в которых приняли участие более 400 молодых специалистов.
Следующее мероприятие было направлено на пропаганду здорового образа жизни, а также на развитие студентов медико-биологических факультетов. В рамках данного мероприятия в Армению прибыл профессор Инсбрукского Медицинского университета Герман Пинггер, который не только поделился своим опытом со студентами и преподавателями Армянского Государственного Медицинского Университета и Российско-Армянского (Славянского) Университета, но также на благотворительных основах провел диагностику и лечение больных в нескольких медицинских центрах.