Քաղաքագետ. Անցած 2-3 օրերի ընթացքում մեր տղաները մանրամասն ուսումնասիրել են ամեն ինչ
«Հայ օդաչուներին տարհանելու գործողությունը շատ ջաննք ու եռանդ պահանջեց մեր զինվորականներից: Հիանալի մշակված և մի քանի օր շարունակ իրականացվող օպերացիա էր, որն այսօր վերջապես հաջողությամբ պսակվեց: Քիչ առաջ հաջողվեց կապ հաստատել գործողության կազմակերպիչներից մեկի հետ: Այն, ինչ մի երկու բառով պատմեց,  այլ կերպ հնարավոր չէ նկարագրել, քան հատուկ ստորաբաժանումների պատերազմ:
Անցած 2-3 օրերի ընթացքում մեր տղաները մանրամասն ուսումնասիրել են տեղանքը, թշնամու քանակը, նրանց տեղաբաշխվածությունը, առկա զենքի որակը... ամեն, ինչ մի խոսքով. Նույն ժամանակահատվածում ուղղաթիռի խոցման վայրում և դրա հարակից տարածքներում թշնամու առնվազն հինգ հատուկջոկատային ոչնչացրել և վերջապես էսօր փաքով ավարտել իրենց գործը:
Իսկական հերոսներն այդպիսինն են լինում, հալալ ա մեր զինվորներին և բանակի հրամանատարությանը: Վստահ եմ, որ հայ օդաչուների մարմինների տարհանման այս գործողությունը դասագրքային նյութ է դառնալու մեր, իսկ միգուցե նաև աշխարհի շատ այլ երկրների, ապագա հետախույզների և հատուկ ջոկատայինների համար»:
Հիշեցնենք, որ ԼՂՀ հատուկ ստորաբաժանումների իրականացրած օպերացիայի արդյունքում տարհանվել են Ադրբեջանի կողմից խոցված ուղղաթիռի անձնակազմից մեկի դին, երկու օդաչուների մասունքները և ուղղաթիռի որոշ անհրաժեշտ մասեր:

Эксперт: Армянские военнослужащие за минувшие 2-3 дня все детально изучили
От армянских военнослужащих потребовалось много сил и энергии для того, чтобы вынести с место крушения тела членов экипажа сбитого ВС Азербайджана вертолета МИ-24, однако спецоперация, превосходно разработанная и проводимая на протяжении нескольких дней, сегодня наконец была успешно завершена. Об этом на своей странице социальной сети Facebook написал политолог Грант Мелик-Шахназарян.
Эксперт отмечает, что немногим ранее «удалось связаться с одним из организаторов спецоперации, и то, что он рассказал в двух словах, иначе как войну спецподразделений не опишешь».
«За минувшие 2-3 дня армянские военнослужащие детально изучили местность, численность противника, их дислокацию, качество имеющегося у него оружия. В то же самое время на месте крушения вертолета и сопредельных территориях были уничтожены как минимум пять диверсантов, и сегодня ребята с честью завершили свое дело.
Настоящие герои бывают такими, честь и слава нашим военнослужащим и командованию армии! Убежден, что данная спецоперация станет материалом для учебников, быть может, и многих других стран, для будущих разведчиков и спецназовцев», - отметил Грант Мелик-Шахназарян.
Напомним, ВС Нагорно-Карабахской Республики провели сегодня спецоперацию, в результате которой вынесли с места крушения вертолета Ми-24 тела трех членов экипажа. Во время выполнения спецоперации ВС Азербайджана понесли потери (2 военнослужащих), с армянской стороны потерь нет.