ՀՀ ԶՈւ տեսչական խումբը տեսչություն է անցկացնում Թուրքիայի տարածքում
Նոյեմբերի 26-ից 28-ը Եվրոպայում սովորական զինված ուժերի (ԵՍԶՈՒ) մասին պայմանագրի շրջանակներում Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի տեսչական խումբը «Հայտարարված վայրի» տեսչություն է անցկացնում Թուրքիայի Հանրապետության տարածքում: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Տեսչության ընթացքում կճշգրտվեն ՀՀ հետ սահմանակից զորամասերի հայտարարված աշխարհագրական կոորդինատներն ու սխեմաները, կստուգվեն պայմանագրով սահմանափակվող տեխնիկայի և սպառազինության (մարտական տանկեր, մարտական զրահապատ մեքենաներ, հրետանի) քանակը և դրանց առկայությունը հսկողության օբյեկտներում, կդիտարկվեն զորամասերի սահմանագոտիները և ընդհանուր տարածքները:

Armenian military inspection group to conduct checks in Turkey
An inspection group of the Armenian Armed Forces is conducting an inspection in Turkey on November 26-28 as part of the Treaty on Conventional Armed Forces in Europe (CFE), Armenian Defense Ministry said.
During the inspection visit, experts will clarify the declared geographical coordinates and schemes of the Turkish military units located at the border with Armenia and the units’ areas. The number of arms and equipment and their availability at the facilities under control will also be checked.