Քննարկվել է հայ-բելառուսական հարաբերությունների ներկա վիճակը
Մինսկում նախօրեին կայացել են հայ-բելառուսական միջգերատեսչական խորհրդատվություններ` Հայաստանի ԱԳ նախարարի տեղակալ Շավարշ Քոչարյանի և Բելառուսի ԱԳ նախարարի առաջին տեղակալ Ալեքսանդր Միխնևիչի մասնակցությամբ: Այս մասին հայտնում են ԱԳՆ մամուլի ծառայությունից:
Քննարկվել են հայ-բելառուսական հարաբերությունների ներկա վիճակին և հետագա զարգացմանն առնչվող հարցեր, ինչպես նաև առևտրատնտեսական համագործակցության և միջտարածաշրջանային կապերի ընդլայնման հեռանկարները:
Պատշաճ ուշադրություն է դարձվել ինտեգրացիոն գործընթացների զարգացմանը` հաշվի առնելով Եվրասիական տնտեսական միությանը Հայաստանի սպասվող անդամակցությունը:
Մտքեր են փոխանակվել տարածաշրջանային համագործակցության, ինչպես նաև միջազգային օրակարգի հիմնական հարցերի շուրջ: Կողմերն ընդգծել են հումանիտար ոլորտում համագործակցության խորացման ուղղությամբ տարվող համատեղ աշխատանքների պատրաստակամությունը: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկկողմ փաստաթղթերի նախագծերի նախապատրաստման ընթացքը:

Armenian-Belarusian interdepartmental consultations with the participation of Armenian Deputy Foreign Minister Shavarsh Kocharyan and First Deputy Foreign Minister of Belarus Alexander Mikhnevich took place in Minsk on November 26, Armenian Foreign Ministry said.
The sides discussed issues related to the current state and further development of Armenian-Belarusian relations, as well as prospects of expanding trade and economic cooperation and interregional ties.
Due attention was paid to the development of integration processes, given Armenia’s upcoming entry into the Eurasian Economic Union.
The participants exchanged views on regional cooperation and key problems of the international agenda.
The sides underlined their readiness to implement joint work and deepen cooperation in the humanitarian sphere.