Ստորագրվել է հայ-բուլղարական ռազմական համագործակցության 2015թ. պլանը
Նոյեմբերի 26-27-ը ՀՀ պաշտպանության նախարարությունում անցկացվել են հայ-բուլղարական ռազմաքաղաքական և ռազմական համագործակցության համակարգման խորհրդակցությունները` ՀՀ պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության վարչության և Բուլղարիայի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության պաշտպանական քաղաքականության դիրեկտորատի ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք ՊՆ մամուլի ծառայությունից:
Միջոցառման ընթացքում քննարկվել են հայ-բուլղարական ռազմական համագործակցության ներկայիս վիճակին ու զարգացման հեռանկարներին, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:
Այսօր Բուլղարիայի ՊՆ պատվիրակությանն ընդունել է ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանը: Հանդիպման ընթացքում ամփոփվել են խորհրդակցությունների արդյունքները:
Պատվիրակության այցի արդյունքում ՀՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ պարոն Լևոն Այվազյանը և ԲՀ ՊՆ պաշտպանական քաղաքականության դիրեկտորատի տնօրեն տիկին Ռոսիցա Դիմիտրովան ստորագրել են հայ-բուլղարական ռազմական համագործակցության 2015թ. պլանը:

Подписан план армяно-болгарского военного сотрудничества на 2015 год
В министерстве обороны Армении 26-27 ноября состоялись консультации по армяно-болгарскому военно-политическому и военному сотрудничеству с участием представителей Управления оборонной политики МО РА и Директората оборонной политики Минобороны Болгарии. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
В ходе мероприятия обсуждались вопросы, касающиеся нынешнего состояния и перспектив двустороннего сотрудничества, а также проблемы региональной безопасности.
Делегацию министерства обороны Болгарии сегодня принял первый заместитель министра обороны Армении Давид Тоноян. В ходе встречи стороны обобщили итоги консультаций.
По итогам визита начальник управления оборонной политики Министерства обороны Армении Левон Айвазян и глава Директората оборонной политики Минобороны Болгарии Росица Димитрова подписали план армяно-болгарского военного сотрудничества на 2015 год.