Սևանի, Գորիսի ավտոճանապարհներին և Վարդենյաց լեռնանցքում այս ժամի դրությամբ մերկասառույց է
Այսօր ժամը 17:30-ի դրությամբ Սևանի, Գորիսի ավտոճանապարհներին և Վարդենյաց լեռնանցքում տեղ- տեղ մերկասառույց է: Այս մասին տեղեկանում ենք ՀՀ  տրանսպորտի և կապի նախարարության մամուլի ծառայությունից:
Թալինի, Արթիկի, Մարալիկի, Ախուրյանի, Աշոցքի,  Ապարանի,Արագածի,Սպիտակի, Ստեփանավանի,  Թումանյանի, Լոռու, Դիլիջանի, Նոյեմբերյանի, Հրազդանի, Սևանի,  Գավառի, Մարտունու,  Ճամբարակի, Ջերմուկի ավտոճանապարհներին, ինչպես նաև Տիգրանաշենի  Վարդենյաց  և Սարավանի լեռնանցքներում  տեղում է ձյուն:
Անվտանգ  երթևեկությունն ապահովելու նպատակով ճանապարհաշինարարների կողմից ավտոճանապարհներին կատարվում են  աղով, ավազով  մշակման և մաքրման աշխատանքներ:

Минтранс Армении: На трассах Севана, Гориса и перевале Варденяц образовался гололед
Сегодня по состоянию на 17:30 на автотрассах Севана, Гориса и перевале Варденяц (Селимский перевал) местами образовался гололед. Об этом сообщает пресс-служба министерства транспорта и связи Армении.
Согласно источнику, в Талине, Артике, Маралике, Ахуряне, Ашоцке, Апаране, Арагаце, Спитаке, Степанаване, Туманяне, Лори, Дилижане, Ноемберяне, Раздане, Севане, Гаваре, Мартуни, Чамбараке, Джермуке, а также на серпантинах Тигранашена, перевале Варденяц и Сараванском перевале идет снег.
Все дороги межгосударственного и республиканского значения в Армении открыты для движения транспорта.