Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Սոցիալ դեմոկրատ Հնչակյան կուսակցության կենտրոնական վարչության ատենապետ Հակոբ Տիգրանյանին, փոխատենապետ, Լիբանանի խորհրդի անդամ Սեպուհ Գալփակյանին և ՍԴՀԿ վարչության անդամ Գևորգ Պերկուպերկյանին:
Ողջունելով հյուրերին՝ վարչապետը կարևորել է ավանդական այս կուսակցության դերը համազգային նշանակություն ունեցող գործընթացներում և կառավարության անունից համագործակցությունը շարունակելու պատրաստակամություն հայտնել:
ՍԴՀԿ ներկայացուցիչները ողջունել են ՀՀ կառավարության կողմից տարբեր ոլորտներում բարեփոխումների իրականացումը և վերահաստատել կուսակցության պատրաստակամությունը՝ շարունակելու աջակցել իշխանություններին հայ ժողովրդի և պետության առջև ծառացած կարևոր խնդիրների լուծման գործում:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը մտքեր են փոխանակել ՀՀ կառավարության տնտեսական քաղաքականության՝ գործարար միջավայրի բարելավման և տնտեսության մեջ ներդրումների ներգրավման ուղղությամբ կատարվող բարեփոխումների, ինչպես նաև Հայաստանի տնտեսական զարգացման հեռանկարների վերաբերյալ։ Արծարծվել են նաև ՍԴՀԿ-ի հետ երկխոսությանը և համագործակցությանը վերաբերող հարցեր:

Премьер Армении обсудил с представителями СДПГ перспективы сотрудничества
Премьер-министр Армении Овик Абраамян принял сегодня председателя Центрального правления Социал-демократической партии «Гнчакян» (СДПГ) Акопа Тиграняна, заместителя руководителя, члена Совета Ливана Сепуха Галпакяна и члена правления СДПГ Геворга Перкуперкяна. Об этом сообщает пресс-служба правительства Армении.
Приветствуя гостей, премьер отметил важную роль этой традиционной партии в процессах общенационального значения и выразил от имени правительства готовность продолжать сотрудничество.
Представители СДПГ приветствовали реализацию реформ в разных сферах правительством Армении и подтвердили готовность партии продолжать содействие властям в решении вставших перед армянским народом и государством важнейших вопросов.
В ходе встречи стороны обменялись мнениями вокруг экономической политики правительства Армении, реформ по улучшению бизнес-среды и привлечению инвестиций в экономику, а также перспектив экономического развития страны. Были также затронуты и вопросы, касающиеся диалога и сотрудничества с СДПГ.