Ցուցադրվել են Ադրբեջանում Հակոբ Ինջիղուլյանի նկատմամբ կիրառված բռնությունները
Օմբուդսմենի նախաձեռնությամբ այսօր տեղի է ունեցել հայ զինծառայող Հակոբ Ինջիղուլյանի նկատմամբ Ադրբեջանում կիրառված խոշտանգումների վերաբերյալ տեսանյութի փակ ցուցադրություն: Այս մասին հայտնում են ՄԻՊ գրասենյակից:
Ադրբեջանում նկարահանված տեսանյութն առգրավվել էր ադրբեջանցի դիվերսանտներից և Օմբուդսմենին տրամադրվել Պաշտպանության նախարարության կողմից:
Ցուցադրությանը ներկա են եղել մի շարք դիվանագիտական առաքելությունների և միջազգային կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ (Մեծ Բրիտանիա, Գերմանիա, Ֆրանսիա, ԵԱՀԿ, Եվրոպայի խորհուրդ և ՄԱԿ):
Մարդու իրավունքների պաշտպանի՝ զինծառայողների իրավունքների հարցերով տեղակալ Արմեն Գրիգորյանն իր խորին մտահոգությունն է հայտնել Հակոբ Ինջիղուլյանի և առհասարակ բոլոր հայ գերիների նկատմամբ Ադրբեջանում անմարդկային վերաբերմունքի կապակցությամբ:

The closed demonstration of a video about torture used against Armenian serviceman Hakob Injighulyan during his captivity in Azerbaijan took place today at the initiative of the Armenian ombudsman, according to the Office of Armenian Human Rights Defender.
The video filmed in Azerbaijan was seized from Azerbaijani saboteurs and provided to the ombudsman by Armenian Defense Ministry.
Representatives of a number of diplomatic missions and international organizations – the UK, Germany, France, OSCE, the Council of Europe, and the UN – were present at the demonstration.
Armen Grigoryan, the deputy ombudsman dealing with servicemen’s rights, expressed deep concern over inhuman treatment of Hakob Injighukyan and all Armenian prisoners in Azerbaijan.