Վարչապետն ասել է, որ Երևանում տրանսպորտը չի թանկանալու
Երեկ՝ մինչև ՀՀԿ ԳՄ նիստի մեկնարկը, վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը կարճ զրուցել է լրագրողների հետ: «Հայկական Ժամանակի» փոխանցմամբ, երբ «Ազատություն» ռադիոկայանի թղթակիցը նշել է, որ գազալցակայաններում գազի գինը 230 է, Աբրահամյանը չի համաձայնվել. «Ճիշտ  չեք ասում, ես բոլոր տեղերը մարդկանց ուղարկել եմ, ստուգել ենք՝ կա 200 դրամով ու 210 դրամով, հիմնականում 200 դրամով»,- ասել է նա:
«Հայկական Ժամանակի» թղթակիցը հետաքրքրվել է՝ Երևանում բարձրանալո՞ւ է տրանսպորտի սակագինը, ինչին վարչապետը բացասական պատասխան է տվել:

Armenian Prime Minister Hovik Abrahamyan had a brief talk with reporters prior to the sitting of the Republican Party of Armenia’s Executive Body yesterday. According to ‘Haykakan Zhamanak’ daily, the correspondent of RFE/RL’s Armenian service said that the gas price at filling stations reached 230 drams. The prime minister replied: “This is not true. I sent my employees to all filling stations. They said that prices are 200 or 210 drams at some stations, mostly 200 drams”.
When asked by ‘Haykakan Zhamanak’ whether public transport fares will rise in Yerevan, the prime minister denied that information.