Դեկտեմբերի 22-ից ԱՄՆ դեսպանությունը սկսում է տուրիստական ու գործնական վիզաների թողարկման գործընթացը
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը տեղեկացնում է, որ 10 տարի վավերականությամբ տուրիստական ու գործնական վիզաների թողարկումը հնարավոր կլինի սկսել նախատեսվածից ավելի վաղ:
Դեսպանությունը նախապես հայտնել էր, որ նոր փոխադարձ պայմանավորվածության հիման վրա դրանց թողարկումը հնարավոր կլինի սկսել 2015թ. հունվարի 1-ից, սակայն արդեն իսկ այսօրվանից՝ 2014թ. դեկտեմբերի 22-ից դեսպանությունը սկսում է այդ գործընթացը:
B տեսակի ոչ ներգաղթային վիզայի համար դիմած ՀՀ քաղաքացիները կարող են ստանալ բազմակի մուտքի մինչև 10 տարի վավերականությամբ վիզաներ՝ գործնական ու տուրիստական ուղևորությունների համար: F, M կամ J տեսակի վիզաներ ստանալու իրավասություն ունեցող փոխանակման ծրագրերի մասնակիցներին ու նրանց խնամքի տակ գտնվող անձանց այսուհետ կտրվի բազմակի մուտքի մինչև 5 տարի վավերականությամբ վիզաներ:

Посольство США в Армении с 22 декабря начинает выдачу туристических и деловых виз
Посольство США в Армении сообщает, что выдачу туристических и деловых виз сроком на 10 лет возможно будет осуществить раньше предусмотренного.
Ранее посольство информировало о том, что на основе новой взаимной договоренности  выдачу виз можно будет начать с 1 января 2015 года, однако посольство начинает этот процесс уже с сегодняшнего дня, 22 декабря 2014 года.
Граждане Армении, которые обратились для получения неиммиграционной визы типа B, могут получить мультивизы со сроком действия до 10 лет для деловых и туристических поездок. Участникам программ обмена, имеющим право получить визы типов F, M или J, и находящимся под их опекой лицам впредь будет выдаваться мультивиза сроком действия до 5 лет.