«Քլաբ 12»-ը փակվել է հարկային օրենսդրության պահանջները չկատարելու պատճառով
«Քլաբ 12»-ը փակվել է հարկային օրենսդրության պահանջները չկատարելու պատճառով: Այս մասին «Հայկական Ժամանակի»  գրավոր հարցման պատասխան, տեղեկացրել են ՀՀ ֆինանսների նախարարության տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Նախարարությունից թերթին հայտնել են, որ «Զանզիբար» ՍՊԸ-ում, որը հենց «Քլաբ 12»-ը գործարկող ընկերություն է, նախարարության օպերատիվ հետախուզության վարչությունը ստուգումների արդյունքում դեկտեմբերի 12-ին արձանագրել է 19 վարձու աշխատող, որոնք ՀՀ օրենսդրությամբ սահմանված կարգով ձևակերպված չեն եղել: Արդյուքնում՝ ընկերությանը համապատասխան ակտով վճարման է առաջադրվել 11 միլիոն 400 հազար դրամ եկամտային հարկի գումար:
«Հայկական Ժամանակը» դեկտեմբերի 17-ի համարում գրել է, որ Աբովյան 1 հասցում գործող «Քլաբ 12»-ը հարկային խնդիրների պատճառով փակվել է:

«Айкакан жаманак»: Club 12 закрылся из-за нарушения налогового законодательства
«Club 12» в Ереване закрылся из-за невыполнения требований налогового законодательства. Об этом в ответ на письменный запрос газеты «Айкакан жаманак» сообщили в пресс-службе министерства финансов Армении.
Как заявили в министерстве финансов, в результате проведения 12 декабря проверок Оперативно-разведывательным управлением министерства финансов Армении в ООО «Занзибар», которое занимается деятельностью «Club 12», были зафиксированы 12 наемных работников. Эти сотрудники не были оформлены в установленном законодательством РА порядке. В результате, компании соответствующим актом была выставлена к оплате сумма подоходного налога в размере 400 тысяч драмов.
Ранее газета «Айкакан жаманак» писала о том, что действующий по адресу Абовяна 1 «Club 12» был закрыт из-за налоговых проблем.