Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Վահան Հովհաննիսյանի ընտանիքին
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Վահան Հովհաննիսյանի ընտանիքին:   Այս մասին հայտնում են Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի
«Խոր ցավով տեղեկացա Գերմանիայի Դաշնային Հանրապետությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Վահան Էդուարդի Հովհաննիսյանի վաղաժամ մահվան մասին:
Վահան Հովհաննիսյանն անգնահատելի ավանդ ունի հայոց անկախ պետականության կերտման գործում և ազգային-ազատագրական պայքարում: Նա մեծ հայրենասեր էր, փորձառու քաղաքական գործիչ, հմուտ դիվանագետ, լավ ու բարի անձնավորություն, ով մեծ հարգանք էր վայելում Հայաստանում, Արցախում և Սփյուռքում:
Արցախի ժողովրդի, իշխանությունների և անձամբ իմ անունից վշտակցություն ու զորակցություն եմ հայտնում հանգուցյալի բոլոր հարազատներին և մերձավորներին, մաղթում արիություն ու ոգու կորով:

Президент НКР выразил соболезнования семье Ваана Ованнисяна
Президент Нагорно-Карабахской Республики (НКР) Бако Саакян 29 декабря направил телеграмму соболезнования семье Ваана Ованнисяна. Об этом сообщает пресс-служба президента НКР.
«С глубоким прискорбием узнал о безвременной кончине Чрезвычайного и Полномочного посла Республики Армения в Федеративной Республике Германия Ваана Ованнисяна.
Ваан Ованнисян внес неоценимый вклад в дело создания независимой армянской государственности и в национально-освободительную борьбу. Он был большим патриотом, опытным политическим деятелем, искусным дипломатом, хорошей и доброй личностью, пользующейся большим уважением в Армении, Арцахе и Диаспоре.
От имени народа, властей Арцаха и от себя лично выражаю соболезнование всем родным и близким покойного, желаю стойкости и силы духа.
Светлая память о Ваане Ованнисяне навсегда останется в наших сердцах».
Отметим, посол Армении в Германии, бывший вице-спикер парламента РА Ваан Ованнисян скончался в воскресенье, 28 декабря, в возрасте 58 лет после тяжелой болезни.