Հայտնի անեկդոտ կա` «որ բոլորդ սուրբ եք, եկեղեցու խաչն ո՞վ գողացավ». Նաիրա Զոհրաբյան
ԲՀԿ-ն կողմ է քվեարկելու «1000 դրամի» նախագծին, որովհետև բանակը համազգային գաղափար է, ԱԺ-ում իր ելույթում ասաց ԲՀԿ խմբակցության ղեկավար Նաիրա Զոհրաբյանը:
«Պատերազմն այսօր է ու չգիտենք, թե 5 րոպե հետո սահմանին ինչ կլինի: Միևնույն ժամանակ` չենք կարող չխոսել վստահության գործակցի մասին: Այսօր որևէ նախաձեռնության հանդեպ չկա հանրային վստահություն: Սա ողբերգություն է»,- ասաց ԲՀԿ ղեկավարը:
Նա ընդգծեց` պետք է խոսել եղած կոռուպցիոն երևույթների մասին:
«Որևէ մեկն իրավունք չունի մեր բերանը փակելու ու ասելու` իրավունք չունեք խոսելու բանակում առկա կոռուպցիոն երևույթների մասին: Ասու՞մ եք փաստեր, օրինակներով է գրվել՝ գոմէշի մսի էպոպեան մեկ, գնացեք Վահագնի թաղամաս ու տեսեք` ձեր գեներալիտետի ու պաշտպանական համակարգի բարձրաստիճան պաշտոնյաների դղյակները»,- ասաց Նաիրա Զոհրաբյանը:
Ըստ պատգամավորի` բանակին աջակցելը բոլորի բարոյական պարտքն է, բայց նաև յուրաքանչյուրիս բարոյական պարտքն է խոսել թալանի, թալանչիների ու «կես միլիոն դոլարանոց ջիպերով շրջագայող գեներալների մասին»:
«Հայտնի անեկդոտ կա` «Էդ որ բոլորդ սուրբ եք, եկեղեցու խաչն ո՞վ գողացավ»: Նայում ես ձեր ունեցվածքին` Ռոքֆելլերը գլուխը պատին է տվել»,- ասաց Նաիրա Զոհրաբյանը:

Наира Зограбян: Армия – общенациональная идея, но мы не можем не говорить об отсутствии доверия в обществе
15/11/2016 19:44
«Процветающая Армения» проголосует за проект «1000 драмов», поскольку армия – общенациональная идея, заявила сегодня в парламенте Армении руководитель фракции «Процветающая Армения» Наира Зограбян.
«Сегодня мы в состоянии войны, и не знаем, что произойдет на границе через 5 минут. В то же время мы не можем не говорить о коэффициенте доверия. Сегодня в обществе отсутствует доверие к какой-либо инициативе. Это трагедия», - сказала депутат.
Она подчеркнула, что нужно говорить о существующих коррупционных явлениях.
«Никто не имеет права затыкать нам рот и заявлять: вы не имеете права говорить об имеющихся в армии коррупционных явлениях. Говорите о фактах? Обо всем этом неоднократно писалось, к примеру, эпопея с мясом буйвола, поезжайте в квартал "Ваагни" и посмотрите на особняки ваших генералов, высокопоставленных чиновников оборонной системы», - заявила Наира Зограбян.
По словам депутата, помощь армии – моральный долг всего народа, но при этом нравственным долгом каждого является говорить о грабеже, расхитителях и «генералах, разъезжающих на джипах стоимостью в полмиллиона долларов».