Վարչապետը Քաղավիացիայի պետին հանձնարարեց ներկայացնել նոր ավիաուղղությունների բացման ծրագրերն ու քայլերը
24/11/2016 12:50
ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանը Քաղաքացիական ավիացիայի գլխավոր վարչության պետ Սերգեյ Ավետիսյանին կառավարության այսօրվա նիստում հանձնարարեց մինչև տարեվերջ ներկայացնել, թե գալիք տարվա համար ինչպիսի նոր ավիաուղղություններ են գործարկվելու:
«Հաջորդ տարվա համար հստակ դրված խնդիրներ կա՞ն, քանի նոր ուղղություններ եք ցանկանում ապահովել՝ օգտվելով «Բաց երկնքի» քաղաքականության հնարավորությունից», - հետաքրքրվեց Կարեն Կարապետյանը:
Սերգեյ Ավետիսյանը պատասխանեց, որ թվային արտահայտությամբ այս պահին չի կարող ասել քանի ուղղություն կբացվի, բայց կանեն ամեն ինչ, որպեսզի ուղղություններն առավելագույնս բացվեն և ուղևորների հոսքն աճի:
«Պետք է հետևողական լինեք, խնդրում եմ, մինչև տարվա վերջ գոնե ուրվագծեք, որպեսզի հասկանանք, թե տարվա կտրվածքով դուք ձեր առջև ինչ խնդիր եք դնում», - հավելեց վարչապետը:

Премьер поручил начальнику Главного управления гражданской авиации представить программу открытия новых авиамаршрутов
24/11/2016 15:19
Премьер-министр Армении Карен Карапетян поручил сегодня на заседании правительства начальнику Главного управления гражданской авиации Сергею Аветисяну представить до конца года, какие новые авиамаршруты предусмотрено открыть в будущем году.
«Есть ли  у ведомства четкие задачи на будущий год, сколько новых авиамаршрутов хотите открыть, используя возможности политики открытого неба», - заявил Карен Карапетян.
Сергей Аветисян ответил, что в данный момент не может сказать, сколько маршрутов откроется, но ведомство сделают все возможное, чтобы увеличить направления и пассажиропоток.
«Мы должны проявлять последовательность, прошу хотя бы до конца года обозначить, какие задачи вы ставите перед собой в разрезе года», - сказал премьер.