ՌԴ քաղաքացիները ներքին անձնագրերով Հայաստան կարող են մուտք գործել միայն «Զվարթնոց» և «Գյումրի» օդանավակայաններով
23/02/2017 12:55
Հայաստանի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Տիգրան Բալայանը պարզաբանել է, թե ինչպես է գործում ներքին անձնագրերով Ռուսաստանի քաղաքացիների մուտքը Հայաստան:
«Ներքին անձնագրերով Հայաստան կարող են մուտք գործել միայն Ռուսաստանից ժամանող Ռուսաստանի քաղաքացիները միմիայն «Զվարթնոց» և «Գյումրի» օդանավակայաններով», -  Aysor.am-ին ասաց Տիգրան Բալայանը:
ՌԴ ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովը երեկ հայտնել էր, որ ՌԴ քաղաքացիներն այսօրվանից՝ փետրվարի 23-ից, կարող են այցելել Հայաստան ներքին անձնագրերով:

Российские граждане могут въезжать по внутренним паспортам в Армению через аэропорты «Звартноц» и «Ширак»
23/02/2017 13:13
Пресс-секретарь МИД Армении Тигран Балаян пояснил, как будет действовать соглашение о безвизовых поездках, в соответствии с которым граждане России могут посещать Армению по внутренним общегражданским паспортам.
«По внутренним паспортам в Армению могут въезжать только прилетающие из России через аэропорты "Звартноц" и "Ширак" граждане Российской Федерации», - сказал корреспонденту   Aysor.am Тигран Балаян.
Глава МИД РФ Сергей Лавров накануне заявил, что граждане РФ с 23 февраля смогут посещать Армению по внутренним паспортам.