Եթե ՀՀԿ-ն քիչ հավաքի, մեղավորը մենք ենք. Շարմազանով
Հայաստանի Հանրապետական կուսակցությունն ամենաշահագրգռվածն է, որ ընտրական գործընթացը գնա ժողովրդավարական չափանիշներին համապատասխան, այսօր լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը։
«Գոնե մինչև այս պահը ՀՀԿ-ն ապացուցում է, որ մենք գնում ենք այդ ճանապարհով», - ասաց նա։
ՀՀԿ խոսնակը նշեց, որ այս ժամանակահատվածում չի տեսնում որևէ հիմք՝ հետընտրական որևէ այլ հակաօրինական զարգացման համար։
«Հետընտրական զարգացումների համար մի շարք կուսակցություններ արդեն նշել են , որ կգնան հետընտրական զարգացման, եթե նրանց ձայները  մասսայաբար կեղծվեն ու նրանց ձայնը չհասնի ընտրողին, ես էլ ևս մեկ անգամ կրկնում եմ՝ բազում են եղել ու կան այսօր ևս ընդդիմադիր կուսակցությունների ղեկավարներ, որոնք դրական են գնահատել ընտրական գործընթացը», - ասաց Է. Շարմազանովը։

Эдуард Шармазанов: Если РПА наберет мало голосов, то мы сами виноваты в этом
Республиканская партия Армении (РПА) больше всех заинтересована в том, чтобы избирательный процесс прошел в соответствии с демократическими стандартами, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами пресс-секретарь РПА Эдуард Шармазанов.
«Хотя бы до настоящего момента РПА доказывает, что мы идем по этому пути», - сказал он.
Пресс-секретарь РПА отметил, что не видит за этот период каких-то оснований для каких-нибудь незаконных поствыборных развитий.
«Что касается поствыборных развитий, то ряд партий уже заявили, что пойдут на поствыборные развития, если их голоса будут массово сфальсифицированы, и я в очередной раз повторяю, были и сегодня также есть руководители оппозиционных партий, которые положительно оценили процесс выборов», - сказал Э.Шармазанов.
По его словам, если РПА наберет мало голосов, значит, они сами виноваты в этом, а если много – все равно виноваты они.