Ցանկացած բռնություն` վերևից ներքև, ներքևից վերև, ընդունելի չէ. Արմեն Սարգսյան
ՀՀԿ-ի կողմից նախագահի թեկնածու առաջարկված Արմեն Սարգսյանը տեղյակ չէ երեկ Երևանի ավագանու նիստում տեղի ունեցած միջադեպից։
«Իրավիճակի հետ ծանոթ չեմ, որովհետև երեկ ամբողջ օրը եղել եմ Գյումրիում», - լրագրողների հետ զրույցում ասաց Արմեն Սարգսյանը։
Նա նշեց, որ ցանկացած բռնություն իր համար անընդունելի է։
«Ես իմ էությամբ մեկն եմ, որ միշտ ուզում եմ գնալ երկխոսության, քննարկման, տրամաբանության ուղղությամբ, ցանկացած բռնություն` վերևից ներքև, ներքևից վերև, ընդունելի չէ», - նշեց Արմեն Սարգսյանը։
Ավելի վաղ Aysor.am-ը տեղեկացրել էր, որ Երևանի ավագանու նիստում Երևանի ավագանու «Երկիրր Ծիրանի» խմբակցության անդամները բանկաներով կոյուղաջրեր էին բերել՝ հայտարարելով, թե Նուբարաշենի բնակիչներն ամեն օր այդ գարշահոտն են շնչում։ Դա առաջացրեց Հանրապետական խմբակցության անդամների դժգոհությունը և նրանք փորձում էին թույլ չտալ, որպեսզի կոյուղաջրով լի բանկաները մոտեցնեն նիստը վարող քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին։
Արդյունքում առաջացավ քաշքշուկ, և Հանրապետական խմբակցության անդամներից մի քանիսը՝ Հովհաննես Ավանեսյանը, Դավիթ Օհանյանը, Սերգեյ Մկրտչյանը, Վասպուրակ Մարտիրոսյանը քաշքշում էին կանանց, իսկ Էդմոնդ Կիրակոսյանը նույնիսկ ապտակեց «Երկիր Ծիրանի» խմբակցության անդամ Մարինե Խաչատրյանին։ Երբ կրքերը թեժացան, քաղաքապետի խորհրդական Գոռ Վարդանյանը գրկեց Մարինե Խաչատրյանին և ուժով դուրս բերեց դահլիճից։

Армен Саркисян: Любое насилие – неприемлемо
Выдвинутый Республиканской партией Армении кандидат в президенты Армен Саркисян не в курсе произошедшего накануне на заседании Совета старейшин Еревана инцидента.
«Я не знаком с ситуацией, поскольку вчера весь день был в Гюмри», - заявил Армен Саркисян в беседе с журналистами.
Он отметил, что для него неприемлемо любое насилие.
«Я по своей сути человек, который всегда стремится к диалогу, обсуждению, логическому направлению. Любое насилие – сверху-вниз, снизу-вверх – неприемлемо», - отметил Армен Саркисян.
Ранее Aysor.am сообщал, что члены фракции «Еркир Цирани» вчера принесли с собой на заседание Совета старейшин Еревана стеклянные баночки с мутной канализационной водой, заявив, что жители административного района Нубарашен каждый день вынуждены жить в этом зловонии. Это вызвало недовольство членов фракции Республиканской партии, которые пытались не допустить, чтобы женщины «Еркир Цирани» передали банки с канализационной водой мэру Тарону Маргаряну, председательствующему на заседании.