Որևէ մեկին թույլ չի տրվելու բանակցել ոչ հայանպաստ հարցերի շուրջ. Վիտալի Բալասանյան (Տեսանյութ)
Արցախի հարցը լուծվելու է համայն հայության և մեր ժողովրդի ուժերով, Եռաբլուրում լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Արցախի անվտանգության խորհրդի քարտուղար Վիտալի Բալասանյանը։
«Որևէ մեկն իրավունք չունի, կապ չունի՝ ով է դա ասողը կամ բանակցողը, Արցախի Հանրապետության պետականության, ամրագրված սահմանադրության և մնացած օրենքներով, բանակցել, խոսել», - ասաց Բալասանյանը՝ պատասխանելով հարցին, թե Դավոսում ի՞նչ հարցեր են քննարկել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ու Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը։
«Կարող են միջնորդել, կարող են երաշխավորել, բայց բանակցել ոչ հայանպաստ հարցերի շուրջ, որևէ մեկին թույլ չի տրվելու», - ընդգծեց Վ. Բալասանյանը:

No one to be allowed to negotiate over non pro-Armenian issues: Vitaly Balasanyan
The Artsakh issue will be settled by the efforts of all Armenians and our people, secretary for the Artsakh Security Council Vitaly Balasanyan told the reporters on Monday.
“No one has right to negotiate, speak on behalf of Artsakh’s statehood, registered Constitution and other laws,” Balasanyan said, asked what issues were discussed by Armenia’s PM Nikol Pashinyan and Azerbaijani president Ilham Aliyev.
“They can mediate, guarantee but no one will be allowed to negotiate over not pro-Armenian issues,” Balasanyan stressed.
Asked whether there is an opportunity to return to table of negotiations, Balsanyan said, “Unanimously, the time has changed.”