Օպերայի անձնակազմի 7 հոգանոց խումբը հանդիպում է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հետ
Այսօր առավոտից Կառավարության շենքի դիմաց մեկնարկել է Ալ. Սպենդիարյանի անվան Օպերայի և բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնի անձնակազմի բողոքի ակցիան՝ ի աջակցություն թատրոնի տնօրեն և գեղարվեստական ղեկավար Կոնստանտին Օրբելյանի։
Ակցիայի մասնակիցները հայտարարեցին, որ պահանջում են նաև Մշակույթի նախարարի պարտականությունները կատարող Նազենի Ղարիբյանի հրաժարականը։
Բողոքի ակցիայի մասնակիցների մոտ իջավ վարչապետի մամուլի քարտուղար Վլադիմիր Կարապետյանը, որից հետո որոշում կայացվեց, որ ակցիայի 7 մասնակիցներից կազմված խումբը կարող է ներս մտնել ու հանդիպել Նիկոլ Փաշինյանի հետ։
Այս պահին հանդիպումն ընթանում է։
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ Հայաստանի թատերական գործիչների միության նախագահության ընդլայնված նիստի մասնակիցները բաց նամակ են հղել ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ պահանջելով Նազենի Ղարիբյանի անհապաղ հրաժարականը։

Protest action in support of dismissed Opera Academic Theatre director continues in front of Government building: seven participants meet with PM
01/04/2019 10:44
Protest action of the staff of the Opera and Ballet National Academic Theatre started in front of government building against the dismissal of Konstantin Orbelyan from the post of the director.
The participants of the actions stated that they also demand resignation of acting minister of culture Nazeni Gharibyan.
Spokesperson of the Armenian Prime Minister Vladimir Karapetyan met with protesters, a decision was made for seven participants to go up and meet with Armenia’s PM.