ԱԱԾ-ից անհետացած փաստաղթերի մեծ մասը վերականգնվել է և միացվել Մարտի 1-ի գործին. Վանեցյան
ԱԱԾ տնօրեն Արթուր Վանեցյանը ծանոթ չէ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի հայտարարած փաստաթղթերին, որոնց մասին նա խոսել էր արձակուրդի վերջին օրը։
«Ես այդ փաստաթղթի բովանդակությանը ծանոթ չեմ, վարչապետի ուղիղ եթերից եմ դրա մասին իմացել», - Արցախում լրագրողների հետ զրույցում ասաց Վանեցյանը։
Նա ընդգծեց՝ կծանոթանա թղթերին, եթե լինի հանցակազմ, կլինի հետևանք, եթե ոչ՝ ուրեմն ոչ։
Անդրադառնալով ԱԱԾ-ից անհետացած փաստաթղթերին՝ Վանեցյանն ասաց, որ իրականացվել է ծառայողական քննություն:
«Փաստաթղթերի մեծ մասը վերականգնվել է, փոխանցվել է Հատուկ քննչական ծառայություն ու միացվել է Մարտի մեկի գործի քննությանը», - ասաց նա։
ԱԱԾ տնօրենի խոսքով՝ անհետացած փաստաթղերի հիմնական մասը վերաբերել է Մարտի մեկին։
«Եկեք մանրամասն չպատասխանեմ, ուղղակի կասեմ ՝ այո, շատ հետաքրքիր փաստաթղթեր կային», - ասաց Վանեցյանը։

Большая часть документов восстановлена и приобщена к делу 1 марта – Артур Ванецян
Директор Службы национальной безопасности (СНБ) Армении Артур Ванецян не знаком с содержанием документа, о котором говорил в последний день отпуска премьер-министр Никол Пашинян.
«Я не знаком с содержанием этого документа, узнал об этом из прямого эфира премьер-министра», - заявил в беседе с журналистами в Арцахе Артур Ванецян.
Он отметил, что ознакомится с документами и если там окажутся материалы, которые содержат состав преступления, конечно, будут последствия, если нет, значит, нет.
Касаясь исчезнувших из СНБ Армении материалов, Артур Ванецян заявил, что проведено служебное расследование.
«Большая часть документов восстановлена, передана в Специальную следственную службу и приобщена к делу 1 марта», - сказал директор СНБ.
По словам А.Ванецяна, основная часть исчезнувших документов касалась дела 1 марта.
«Давайте не вдаваться в подробности, скажу просто, что да, там были очень интересные документы», - отметил Артур Ванецян.