«Սանիթեք»-ի աշխատողները պնդում են՝ քաղաքապետարանը օգոստոսի աշխատավարձը չի փոխանցել (Տեսանյութ)
Աշխատակիցները պնդում են՝ քաղաքապետարանը հրաժարվել է ընդունել օգոստոս ամսվա հաշիվ-ապրանքագրերն ու կատարողականները:
«Օգոստոս ամսվա աշխատավարձը չի փոխանցվել, մեր ղեկավարությունը մեզ տեղյակ է պահել, որ քաղաքապետարանից փոխանցում չի եղել», - ասաց աշխատակիցներից մեկը։
Բողոքի ակցիա իրականացնող աշխատակիցներին մոտեցավ Երևանի ավագանու «Լույս» խմբակցության անդամ Անի Խաչատրյանը։ Նա նշեց, թե քաղաքապետարանը 5 միլիարդ 200 միլիոնից 250 միլիոնը չի տվել։
«Մի քանի օր առաջ «Սանիթեքն» ասում էր, որ դա մեր վառելիքի գումարն է, այսօր դարձավ արդեն աշխատավարձի գումարը», - ասաց նա։

Сотрудники компании «Санитек» утверждают, что мэрия не перечислила заплату за август
Сотрудники компании утверждают, что мэрия отказалась принять счета-фактуры и исполнительные акты за август.
«Зарплата за август не перечислена, наше руководство проинформировало нас о том, что перечисления из мэрии не было», - сказал один из сотрудников.
К проводящим акцию протестам сотрудникам «Санитек» подошла член фракции «Светлая Армения» Ани Хачатрян. Она отметила, что мэрия из суммы в размере  5 млрд. 200 млн. не предоставила 250 млн. драмов.
«Несколько дней назад "Санитек" заявлял, что это средства на топливо, сегодня это уже стало зарплатой», - сказала она.
По словам члена Совета старейшин Еревана, это очередной саботаж Армении со стороны компании «Санитек».