Արսեն Բաբայանի գործն ապագա չունի. Էդմոն Մարուքյան (Տեսանյութ)
Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանի ձերբակալումն անհասկանալի է, Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։
«Որովհետև  ձերբակալում են այն դեպքում, երբ որ անձը հանցագործության պահին է արգելանքի վերցվում ու կա հիմնավոր կասկած, որ նա կարող է խուսափել, բայց երբ որ մարդուն հրավիրում են ու նա ներկայանում է, այդ ժամանակ ձերբակալելըը, կարծում եմ, այնքան էլ համաչափ չէ», - ասաց նա։
Էդմոն Մարուքյանի խոսքով՝ Արսեն Բաբայանի գործը ապագա չունի։
«Որովհետև այն համաներման տակ է ընկնելու ու անգամ պետք չի, որ ինքն ընդունի պաշտոնեական կեղծիք է կատարել. բավարար է, որ նա չառարկի, որ համաներումն իր նկատմամբ կիրառվի ու նա ազատ է արձակվելու», - ասաց Մարուքյանը։
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավարի խոսքով՝ եթե հիմա Բաբայանին տանեն դատարան, «ամենավատ դատավորն էլ, հնարավոր է, նրան չկալանավորի»։

The arrest of the former head of the NA staff Arsen Babayan is not understandable, head of the Bright Armenia party faction Edmon Marukyan told the reporters today.
“A person is being arrested after committing crime and that there are grounded suspicions that he may flee but when a person shows up after being summoned and is being immediately arrested it is not right,” he said, adding that Arsen Babayan’s case has no future.
“He will fall under parole and there is even no need for him to accept that he committed official falsification. It is enough for him not to object for the amnesty be applied,” Marukyan said.