Արսեն Բաբայանի գործն ապագա չունի. Էդմոն Մարուքյան (Տեսանյութ)
Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանի ձերբակալումն անհասկանալի է, Ազգային ժողովում լրագրողների հետ զրույցում ասաց «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավար Էդմոն Մարուքյանը։
«Որովհետև  ձերբակալում են այն դեպքում, երբ որ անձը հանցագործության պահին է արգելանքի վերցվում ու կա հիմնավոր կասկած, որ նա կարող է խուսափել, բայց երբ որ մարդուն հրավիրում են ու նա ներկայանում է, այդ ժամանակ ձերբակալելըը, կարծում եմ, այնքան էլ համաչափ չէ», - ասաց նա։
Էդմոն Մարուքյանի խոսքով՝ Արսեն Բաբայանի գործը ապագա չունի։
«Որովհետև այն համաներման տակ է ընկնելու ու անգամ պետք չի, որ ինքն ընդունի պաշտոնեական կեղծիք է կատարել. բավարար է, որ նա չառարկի, որ համաներումն իր նկատմամբ կիրառվի ու նա ազատ է արձակվելու», - ասաց Մարուքյանը։
«Լուսավոր Հայաստան» խմբակցության ղեկավարի խոսքով՝ եթե հիմա Բաբայանին տանեն դատարան, «ամենավատ դատավորն էլ, հնարավոր է, նրան չկալանավորի»։

Дело Арсена Бабаяна не имеет будущего – Эдмон Марукян
Задержание бывшего заместителя руководителя Аппарата Национального Собрания Армении Арсена Бабаяна  непонятно, заявил сегодня журналистам руководитель фракции «Светлая Армения» Эдмон Марукян.
«Поскольку задерживают в том случае, когда лицо застигнуто в момент совершения преступного деяния и есть обоснованное подозрение, что он может избежать наказания, но когда человека вызывают, он является в правоохранительные органы и его задерживают, я считаю это не очень соразмерным и уместным», - сказал он.
По словам Эдмона Марукяна, дело Арсена Бабаяна не имеет будущего.
«Поскольку оно подпадает под амнистию и даже не нужно, чтобы он принял, что совершил служебный подлог. Достаточно, чтобы он не возражал, чтобы амнистия была применена к нему и он был освобожден», - отметил Эдмон Марукян.
По словам руководителя фракции «Светлая Армения», если сейчас Арсена Бабаяна поведут в суд, «возможно, даже самый плохой судья не примет решения о его аресте».