Ափսոսում ենք, որ ԼՂ հակամարտության մասով Փաշինյանի հայտարարությանն ադրբեջանական կողմից նման հայտարարություն չհաջորդեց. Կոնստանտին Կոսաչով
18/12/2019 15:38
Ռուսական կողմը կարևորում է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի արած այն հայտարարությունը, որ ԼՂ հակամարտության կարգավորումը պիտի հաշվի առնի թե՛ Հայաստանի, թե՛ Ադրբեջանի, թե՛ Լեռնային Ղարաբաղի հետաքրքրություններն ու դիրքորոշումներն, ԱԺ-ում ՀՀ ԱԺ արտաքին հարաբերությունների մշտական հանձնաժողովի և ՌԴ Դաշնային ժողովի Դաշնության խորհրդի միջազգային գործերով կոմիտեի համատեղ նիստից հետո ասաց ՌԴ խորհրդի միջազգային գործերով կոմիտեի ղեկավար Կոնստանտին Կոսաչովը:
«Մենք ափսոսանք ենք հայտնել, որ ադրբեջանական կողմից այս մասով դեռևս նմանաբովանդակ փոխադարձ հայտարարություն չի արվել: Հույս ունենք, որ դրանք անպայման կլինեն: Սա շատ կարևոր կլինի հակամարտության լուծման տեսանկյունից», - ասաց նա:

Russian side regrets Azerbaijan have not voiced reciprocal statement made by Pashinyan: RF Federation Council’s International Affairs Committee head
18/12/2019 15:54
The Russian side attaches significance to the statement of Armenia’s Prime Minister Nikol Pashinyan that Karabakh conflict settlement must be acceptable for people of Armenia, Azerbaijan and Nagorno Karabakh, head of the Russian Federation Council’s International Affairs Committee Konstantin Kosachev stated at the NA today after joint session of Armenia’s Foreign Relations Standing Committee and Russian’s Committee.
“We expressed regret that the Azerbaijani side has not made such reciprocal statement yet but hope it will follow. It will be very important from the point of view of conflict settlement,” he said.