Քաղաքացիներն ամենաբարձրը գնահատում են Դավիթ Տոնոյանի և Ֆելիքս Ցոլակյանի, ամենացածրը՝ Արայիկ Հարությունյանի աշխատանքը
ՀՀ-ում նոյեմբերին «Gallup International Association»-ի Հայաստանում լիիրավ անդամ Էմ Փի ՋԻ ՍՊԸ-ի անցկացված հարցումների արդյունքում պարզվել է, որ քաղաքացիները նախարարներից ամենաշատը գոհ են պաշտպանության նախարարի աշխատանքից:
Ներկայացնելով տվյալները՝ ՍՊԸ տնօրեն Արամ Նավասարդյանն ասաց, որ 0-5 բալանոց սանդղակով ամենաբարձր ցուցանիշն ունեն ՊՆ-ն և ԱԻՆ-ը:
Այսպես՝ Դավիթ Տոնոյանի գործունեությունը քաղաքացիները գնահատել են 4 բալ, Ֆելիքս Ցոլակյանինը՝ 3.7 բալ: Քաղաքացիներն ամենացածրը գնահատել են ԿԳՄՍ նախարար Արայիկ Հարությունյանի աշխատանքը:
Մարզպետներից ամենաբարձրը քաղաքացիները գնահատել են Շիրակի և Գեղարքունիքի մարզպետների աշխատանքները, ամենացածրը՝ Վայոց ձորի, Սյունիքի և Լոռու մարզպետներինը.
«Վայոց ձորի մարզպետի ցուցանիշը վերաբերում է նախկին մարզպետին, որովհետև նոր մարզպետը վերջերս է նշանակվել, և չեմ կարծում, որ ճիշտ կլինի այս ցուցանիշը նրա վրա տարածել», - ասաց Նավասարդյանը:
Հարցումներն անցկացվել են նոյեմբերի 9-ից դեկտեմբերի 1-ը Երևանի բոլոր համայնքներում, ՀՀ 10 մարզերում, մարզկենտորններում, գյուղական համայնքներում: Իրականացվել է 1517 հարցում: Երևանից հարցումների մասնակցածների թիվը կազմել է՝ 33, մարզերից՝ 67 տոկոս:

Davit Tonoyan, Felix Tsolakyan best ministers according to the polls
The best minister according to the polls conducted by Gallup International Association is minister of defense Davit Tonoyan.
Presenting the results of the polls, MPJ company’s director Aram Navasardyan said the highest assessment was given to the activity of Davit Tonoyan and emergency situations minister Felix Tsolakyan.
The lowest assessment was given to the activity of education, science, culture and sports minister Arayik Harutyunyan.
Among the governors, the highest assessment was given to the activity of the governors of Shirak and Geghakrkunik provinces, the lowest to Vayots Dzor, Syunik and Lori governors.
“The assessment of Vayots Dzor governor relates to the former governor, not the current one. I think it will not be right to ascribe this low rating to the newly appointed governor,” Navasardyan said.
The poll was conducted from November 9-December 1 in all the administrative regions of Yerevan, in ten provinces, rural communities.