Ծրագրվում է առաջիկա տարիներին զարգացնել 102-րդ ռազմաբազայի ենթակառուցվածքները. Սերգեյ Կոպիրկին
Ծրագրվում է առաջիկա տարիներին զարգացնել ռուսական 102-րդ ռազմաբազայի ենթակառուցվածքները, տարեվերջյան ամփոփիչ ասուլիսի ժամանակ ասաց ՀՀ-ում ՌԴ դեսպան Սերգեյ Կոպիրկինը:
«Այս տարի քայլեր են ձեռնարկվել, որպեսզի ռուսական 102-րդ ռազմաբազայի ռազմական պատրաստվածության մակարդակը բարձրացվի: Այստեղ լուրջ արդյունքների ենք հասել: Կան ծրագրեր՝ երկու անգամ ավելացնել ռազմաբազայի մարտական պոտենցիալը: Ծրագրվում է նաև առաջիկա տարիներին զարգացնել ռազմաբազայի ենթակառուցվածքները, այդ թվում՝ նաև սոցիալական», - նշեց դեսպանը:
Կոպիրկինի խոսքով՝ ռազմաբազայի ենթակառուցվածքների զարգացման արդյունքում կստեղծվեն նոր աշխատատեղեր, որոնցում ներգրավված կլինեն նաև հայ կապալառուներ:
«Ուզում եմ ընդգծել, որ համապատասխան աշխատանքներ կիրականացնեն նաև հայ կապալառուները, ինչը նոր աշախատատեղ, նոր ֆինանսական միջոցների առկայություն է ենթադրում», - նշեց Կոպիրկինը՝ ընդգծելով, որ այսպիսով՝ ռուսական ռազմաբազան ոչ միայն կնպաստի երկկողմանիի ռազմատեխնիկական համագործակցությանն, այլ իրական ազդեցություն կունենա սոցիալական ոլորտի վրա:

Russian military base in Armenia to be upgraded: Kopirkin
The infrastructures of the 102d military base in Armenia will be upgraded, Russian ambassador to Armenia Sergey Kopirkin said at a press conference on Tuesday.
“This year steps were undertaken to raise the level of military preparedness of the 102d Russian military base. We have registered serious results in this issue. We have programs on increasing the base’s military potential twice. The infrastructures of the military base will also be upgraded,” the ambassador said, adding that as a result new jobs will be created with the involvement of Armenian contractors.
“I want to stress that corresponding works will be conducted by Armenian contractors as well, which supposes creation of new jobs, existence of new financial means,” Koprikin said.