Ալեն Սիմոնյանը պարգևատրել է ԱԺ անվտանգությանը. պարտականությունները գերազանց և բարձր պատասխանատվությամբ են կատարել
ՊՊԾ աշխատակիցները պարգևատրվել են Հայաստանի Հանրապետության պետական պահպանության ծառայության կազմավորման տոնի առթիվ։
28/06/2023 12:39
Հայտնաբերվել է ԱՄՆ դեսպանատան կեղծ համարանիշներով BMW X5
Ավտոմեքենան տեղափոխվել է ՊԾ Երևան քաղաքի գնդի պահպանվող հատուկ տարածք։
28/06/2023 12:28
Այս ամենի համար Արցախում պերսոնալ պատասխանատվություն է կրում մեկ մարդ՝ իր զբաղեցրած պաշտոնի համար այդպես էլ չհասունացած և չկայացած Արայիկ Հարությունյանը
Այս ամենի ֆոնին որևէ բացատրություն չունի Արցախի նախագահի՝ թշնամու պահանջներին հնազանդ եվ կորացած մեջքով համաձայնվելու վարքագիծը։
28/06/2023 12:19
Արցախը երբեք չի լինելու անկախ Ադրբեջանի կազմում. դա մեր կարմիր գիծն է, որ ոչ ոք իրավունք չունի խախտելու. Արցախի ԱԺ նախագահ (Տեսանյութ)
Դրա շուրջ ցանկացած քննարկում մեզ համար անընդունելի է։
28/06/2023 12:16
Լարսը բաց է, իսկ Ալավերդի-Սանահին-Սարահարթ ճանապարհահատվածին գործում են երթևեկության սահմանափակումներ
28/06/2023 12:09
ՍԱՏՄ պատվիրակությանն են ներկայացվել հացահատիկի անվտանգության լաբորատոր հսկողության ՌԴ համակարգերը
Այցի եզրափակիչ օրը Մոսկվայում նախատեսվում են բանակցություններ ՀՀ և ՌԴ գործընկերների միջև։
28/06/2023 12:04
Պատերազմը չի ավարտվել․ ՀՀ իշխանությունների անգործությունն Արցախի հայաթափմանը նպաստող գործընթաց է․ «ՀայաՔվե»
Հայկական կողմն ունի 4 զոհ:
28/06/2023 11:55
Կոտայքում սեփական տանը մետաղալարով կախված վիճակում հայտնաբերվել է 41-ամյա տղամարդու դի
Հունիսի 27-ին ողբերգական դեպք է տեղի ուենցել Կոտայքի մարզում։
28/06/2023 11:43
ԱՄՆ-ն կշարունակի աջակցել Հայաստանի և Ադրբեջանի ջանքերին՝ խաղաղության գործընթացն առաջ մղելու համար
Քննարկումները կշարունակվեն մինչև հունիսի 29-ը։
28/06/2023 11:36
Միայն այսօր ունենք 4 զինծառայողի կորուստ, և սա կոչվում է «խաղաղության դարաշրջան»․ Ղազարյան
Սա այն «խաղաղությունն» է, որը հայրենիքի գողը բերել է մեր երկիր
28/06/2023 11:24
Ինչո՞վ է Արցախի ժողովուրդը պակաս ինքնորոշման իրավունքն իրացրած մյուս ազգերից. Արթուր Խաչատրյանը՝ ՄԱԿ ներկայացուցիչներին
Ակցիայի մասնակիցները մեկ րոպե լռությամբ հարգեցին ադրբեջանական հարձակման հետևանքով զոհված չորս զինծառայողի հիշատակը։
28/06/2023 11:12
Transavia ավիաընկերությունը գործարկել է Մարսել-Երևան-Մարսել երթուղով չվերթերը
Չվերթերը կիրականացվեն շաբաթական 1 չվերթ հաճախականությամբ՝ յուրաքանչյուր երեքշաբթի:
28/06/2023 11:03
Պարգև արքեպիսկոպոս Մարտիրոսյանը վիրահատության է ենթարկվել
«Խնդրում ենք աղոթել շուտափույթ ապաքինման համար»։
28/06/2023 10:53
Կարեն Անդրեասյանի ղեկավարած խորհուրդը բազմաթիվ դատավորների լիազորությունները դադարեցնելիս, նրանց նկատմամբ թույլ է տվել առերևույթ խախտումներ. Արսեն Բաբայան
«Հարց Կարեն Անդրեասյանին. ՄԻԵԴ-ի կողմից այդպիսի որոշումներ կայացվելու դեպքում պատրա՞ստ է ինքնակամ կրել պատասխանատվություն»։
28/06/2023 10:44
Վթարային ջրանջատում՝ Սյունիքի մարզում
28/06/2023 10:36
28/06/2023 10:29
Կարգալույծ է հռչակվել Տ. Սեդրակ քահանա Աղասյանը
Կարգալույծ եկեղեցականը դասվում է աշխարհականների շարքին՝ Հրանտ Աղասյան ավազանի անունով:
28/06/2023 10:28
«Ժողովուրդ». Հայաստանում պաշտոնի նշանակված անձինք բնակարանի և ավտոմեքենայի տեր են դառնում պաշտոնավարման ընթացքում
Բնապահպանության և ընդերքի տեսչական մարմնի ղեկավար Հովհաննես Մարտիրոսյանը ևս պաշտոնավարման տարիներին բնակարան է ձեռք բերել:
28/06/2023 10:25
«Հրապարակ». Վահագն Ալեքսանյանից հօգուտ Հայ-ռուսական (Սլավոնական) համալսարանի բռնագանձվել է 655 հազար 500 դրամ. դատարանը վճիռ է կայացրել
Ուսման վարձի գծով պարտք է մնացել համալսարանին։
28/06/2023 10:22
Շատ լավ գիտակցում ենք, որ մեր զավակների մահվան և հայրենիքի կորստի համար գլխավոր պատասխանատուն Նիկոլն է. «Որդիների կանչ»
Հետպատերազմյան շրջանում նրա հայտարարությունները և գործողությունները ոչ միայն ստեղծում են նոր մարտահրավերներ և սպառնալիքներ Արցախի և Հայաստանի համար, այլև փաստացի անարգանք են իրենց մեջ պարունակում։

Presidential Palace took place a farewell ceremony for President of Lebanon Michel Sleiman who had arrived in Armenia on an official visit.
Water containing radioactive materials leaked inside a nuclear power plant in southwestern Japan.
The last Lunar Eclipse of this year will take place today on December 10.
Team of beauty scientists studied eyes of 5,000 women throughout seasons and found bags under the eyes were significantly darker during colder months.
Grand Master Elina Danielian and International Master Elmira Skripchenko-Aghababian (France)take part in the chess competition held in Beijing, China.
A roadside bomb wounded five French peacekeepers in southern Lebanon on Friday.
The weather in Armenia will be conditioned by Western cyclone influence. On the 10th of December snow is expecte in the whole territory.
10/12/2011 11:20
B.Sahakyan congratulates on NKR State Independence day
Artsakh Republic Bako Sahakyan sent a congratulatory address in connection with the Day of NKR State Independence Referendum and Constitution.
On 9 December President Bako Sahakyan convoked a meeting of the Security Council.
According to that research the first place in that list took Zaruhi Postanjyan, second Mari Yovanovich.
A roundtable discussion on collecting and updating migration statistics was held on 9 December 2011 with the support of the OSCE Office in Yerevan.
09/12/2011 19:23
Armenian – Lebanon agreements brought to life
RA Education and Science Minister Armen Ashotyan had a working meeting with the Lebanese Minister of Education Hassan Diab.
HSBC was recognized as “The Best Global Trade Finance Bank” for the fourth year in a row by Global Trade Review (GTR) magazine.
Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan met the President of Lebanon Michel Sleiman who is in Armenia on an official visit.
Azerbaijani authorities implant actively the notion of “inter-community” aimed at distorting the essence of the Karabakh issue.
Orange prolongs the special offer for internet till December 31. After the first year customers will start receiving monthly 12GB high speed internet.
U.N. Secretary-General Ban Ki-moon arrived in Somalia's seaside capital Friday.
It is impossible to copy the political events, said NA deputy Mkrtich Minasyan touching upon the RF parliamentary elections.
Ministry of Transport and Communication calls on all drivers to move towards the EU direction only after getting official information about the roads.