Արման Մուրադյանը` Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ
Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիան այսուհետև կղեկավարի «Բամո» շինարարական խոշոր ընկերության բաժնետեր Արման Մուրադյանը:
Հիշեցնենք, որ 1997-ից Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիան գլխավորում էր ՀՀ նախկին ոստիկանապետ, գեներալ լեյտենանտ Հայկ Հարությունյանը: Այս անգամ ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնում նա իր թեկնածությունը չի առաջադրել:
Բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնում իրենց թեկնածություններն էին առաջադրել միայն Արման Մուրադյանը և աշխարհի չեմպիոն Իսրայել Հակոբկոխյանը:
Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիայի գործադիր տնօրեն Ալեքսանդր Սարգսյանը տեղեկացրեց, որ նոր նախագահի հետ պայմանավորվածություն կա, որ 1 մլն ԱՄՆ դոլար պետք է փոխանցվի Օլիմպիական կոմիտեին, այստեղից էլ` Բռնցքամարտի ֆեդերացիայի:
«Կարծում ենք, որ նման ֆինանսավորման դեպքում մեր արդյունքները կբարձրանան»,- ասաց Ալեքսանդր Սարգսյանը` նշելով, որ նախկինում այդքան գումար ֆեդերացիան չի ստացել:
Ա. Սարգսյանը` խոսելով Ֆեդերացիայի ունեցած հաջողություններից, մատնանշեց այս տարվա ընթացքում ունեցած ձեռքբերումները, որոնցից են Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիայի այս տարի Եվրոպայից 10 մեդալ վաստակելը: Եվս մեկ հաջողություն էր` Աշխարհի գավաթի խաղարկությունում Անդրանիկ Հակոբյանի Աշխարհի գավաթի հաղթող դառնալը:

Armenian Boxing Federation has a new chairman – the shareholder of «Bamo» construction company Arman Muradyan.
Since 1997 the position of chairman of Armenian Boxing Federation has been assumed by the former police officer Lieutenant General Hayk Harutyuntyan. This time he hadn’t proposed his candidacy for the chairman of the federation.
For this position Arman Muradyan and the world champion Israyel Hakobkokhyan had proposed their candidacy.
The chief executive of Armenian Boxing Federation Aleksandr Sargsyan said that there is an agreement with the chairman-elect to pass 1million USD to the Olympic Committee and then to Boxing Federation.
«In case of this financing we will have better results», said Aleksandr Sargsyan and added that the federation has not received such amount of money before.
Speaking about the achievements of the federation, Sargsyan indicated this year’s achievements – 10 medals gained in Europe. Another achievement can be considered the victory of Andranik Hakobyan in World Cup Competition.