Արման Մուրադյանը` Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահ
Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիան այսուհետև կղեկավարի «Բամո» շինարարական խոշոր ընկերության բաժնետեր Արման Մուրադյանը:
Հիշեցնենք, որ 1997-ից Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիան գլխավորում էր ՀՀ նախկին ոստիկանապետ, գեներալ լեյտենանտ Հայկ Հարությունյանը: Այս անգամ ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնում նա իր թեկնածությունը չի առաջադրել:
Բռնցքամարտի ֆեդերացիայի նախագահի պաշտոնում իրենց թեկնածություններն էին առաջադրել միայն Արման Մուրադյանը և աշխարհի չեմպիոն Իսրայել Հակոբկոխյանը:
Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիայի գործադիր տնօրեն Ալեքսանդր Սարգսյանը տեղեկացրեց, որ նոր նախագահի հետ պայմանավորվածություն կա, որ 1 մլն ԱՄՆ դոլար պետք է փոխանցվի Օլիմպիական կոմիտեին, այստեղից էլ` Բռնցքամարտի ֆեդերացիայի:
«Կարծում ենք, որ նման ֆինանսավորման դեպքում մեր արդյունքները կբարձրանան»,- ասաց Ալեքսանդր Սարգսյանը` նշելով, որ նախկինում այդքան գումար ֆեդերացիան չի ստացել:
Ա. Սարգսյանը` խոսելով Ֆեդերացիայի ունեցած հաջողություններից, մատնանշեց այս տարվա ընթացքում ունեցած ձեռքբերումները, որոնցից են Հայաստանի Բռնցքամարտի ֆեդերացիայի այս տարի Եվրոպայից 10 մեդալ վաստակելը: Եվս մեկ հաջողություն էր` Աշխարհի գավաթի խաղարկությունում Անդրանիկ Հակոբյանի Աշխարհի գավաթի հաղթող դառնալը:

Арман Мурадян – президент Федерации бокса Армении
Федерацией бокса Армении отныне будет руководить акционер крупной строительной компании «Бамо» Арман Мурадян.
Напомним, что с 1997 года Федерацию бокса возглавлял бывший начальник полиции Армении генерал-лейтенант Айк Арутюнян. На этот раз он не выдвигал своей кандидатуры на пост президента Федерации.
На должность главы федерации претендовали лишь два кандидата – Арман Мурадян и чемпион мира Исраел Акопкохян.
Исполнительный директор Федерации бокса Армении Александр Саркисян сообщил, что достигнута договоренность с новым президентом о том, что в Олимпийский комитет, а оттуда в Федерацию бокса будет переведен 1 млн. долларов.
«Мы считаем, что при таком финансировании наши результаты улучшатся», - сказал Александр Саркисян, отметив, что прежде Федерация не получала таких сумм.
Говоря об успехах федерации, А. Саркисян перечислил достижения этого года, среди которых 10 медалей, привезенных Федерацией из Европы. Еще одним успехом является завоевание Кубка мира Андраником Акопяном.