«Սիտրոնիկս»-ի ներկայացուցիչներին ընդունել է ՀՀ վարչապետը
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է ռուսական «Սիտրոնիկս» ԲԲԸ-ի նախագահ Սերգեյ Ասլանյանին, փոխնախագահ Սերգեյ Ուրեզչենկոյին և Հայաստանում ընկերության լիազոր ներկայացուցիչ Արմեն Խաչատրյանին: Այս մասին հայտնում են Կառավարության տեղեկատվության ու հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
«Սիտրոնիկս» ընկերության նախագահ Սերգեյ Ասլանյանը ներկայացրել է իր ղեկավարած խոշորագույն բարձրտեխնոլոգիական ընկերության գործունեությունը, ՌԴ դաշնային նպատակային ծրագրերում ունեցած մասնակցությունը, միջազգային կապերը և ներկայացվածությունը ԱՊՀ, Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի ու մի շարք այլ երկրներում, ինչպես նաև Հայաստանում բարձր տեխնոլոգիաների բնագավառում փոխգործակցության առաջիկա նախաձեռնություններն ու ծրագրերը:
«Սիտրոնիկս»-ի նախագահը, մասնավորապես, խոսել է «Գույք պարտքի դիմաց» համաձայնագրով ՌԴ-ին փոխանցված «ՌԱՕ Մարս» ՓԲԸ-ի տարածքում գիտահետազոտական տիպի ազատ տնտեսական գոտու ստեղծման հնարավորության մասին, ինչը Տնտեսական համագործակցության հարցերով հայ-ռուսական միջկառավարական հանձնաժողովի 10-րդ նիստի հանձնարարականներից է:
Սերգեյ Ասլանյանն անդրադարձել է նաև «Սիտրոնիկս» ընկերության մասնակցությամբ ՀՀ-ում վենչուրային ներդրումների հիմնադրամի ստեղծմանը, նշելով, որ ընկերությունը պատրաստ է կարճ ժամկետում ներկայացնել այդ հարցում փոխգործակցության իր ծրագիրը:
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում համագործակցության հետագա զարգացմանն առնչվող հարցեր:
Տիգրան Սարգսյանը կարևորել է «Սիտրոնիկս» ընկերության հետ համագործակցությունը և վստահություն հայտնել, որ Հայաստանի բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտում այն փոխշահավետ և արդյունավետ կլինի:

Armenian Prime-Minister Tigran Sargsyan received the president of Russian «Citronics» OJSC Sergey Aslanyan, the vice president Sergey Urezchenko and the company’s plenipotentiary Armen Khachatryan, reports the department of information and public relations of Armenian Government.
The president of «Citronics» OJSC presented the activity of the major advanced-technology company, their participation in RF principal projects, international relations and the extent of being presented in CIS, Central and Eastern Europe and a number of other countries, as well as future projects and initiatives of cooperation in the field of advanced technologies.
The president of «Citronics» particularly spoke about the possibility of establishing free economic scientific-research zone in the territory of «RAO Mars» CJSC in accordance with the agreement «property for debt» which is one of the commissions of session 10 of Armenian-Russian intergovernmental committee for Economic cooperation.
Sergey Aslanyan also referred to the establishment of venture investment foundation in Armenia with the participation of «Citronics» OJSC and indicated that the company is ready to present its cooperation project within a short period of time.
During their meeting the sides discussed issues concerning their future cooperation in the field of advanced technologies.
Tigran Sargsyan attached importance to cooperation with «Citronics» OJSC in the field of advanced technologies. He is convinced it will be effective and mutually beneficial.