Փոխհատուցում է ստացել 7800 մարդ
ՀՀ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մեթոդական օգնության բաժնի պետ Արմեն Մարգարյանի տեղեկացմամբ, 2008 թ.-ի ընթացքում ավանդների փոխհատուցում է ստացել 7800 մարդ:
Արմեն Մարգարյանի խոսքերով, այս տարի ավանդների փոխհատուցման համար պետբյուջեից հատկացվել է 1 մլրդ 300 մլն դրամ: Նա տեղեկացրեց նաև, որ 2009 թվականին` ավանդների փոխհատուցման համար հատկացվել է 1 մլրդ 600 մլն դրամ:
Ա. Մարգարյանը նշեց, որ 2006 թվականից մինչ այսօր փոխհատուցում է ստացել 18 հազար 253 մարդ: Արդեն ավարտվել է աղետի գոտու և սահմանամերձ բնակավայրերի 70-ն անց, միայնակ և անժառանգ կենսաթոշակառուների ավանդների փոխհատուցումը:
«Մյուս տարվանից ավանդների փոխհատուցում է տրվելու մինչև 70 տարեկան, աղետի գոտու և սահմանամերձ բնակավայրերի միայնակ և անժառանգ կենսաթոշակառուներին»,- հավելեց նա:

Возмещение получили 7 800 человек
Глава отдела методической помощи Министерства труда и по социальным вопросам Армении Армен Маргарян сообщил, что 7800 человек получили возмещения по вкладам.
По словам Армена Маргаряна, в этом году на возмещение вкладов из госбюджета было выделено 1 млрд. 300 млн. драмов. Он сообщил также, что в 2009 году эта соответствующие выделения составят 1 млрд. 600 млн. драмов.
А. Маргарян отметил, что с 2006 года по сей день возмещение получили 18 тыс. 253 человека. Уже завершено возмещение по вкладам жителей зоны бедствия и приграничных районов, бездетных лиц старше 70-и лет.
«Со следующего года возмещения по вкладам будем производить для граждан младше 70-и лет, проживающих в зоне бедствия и приграничных районах», - добавил он.