Փոխհատուցում է ստացել 7800 մարդ
ՀՀ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության մեթոդական օգնության բաժնի պետ Արմեն Մարգարյանի տեղեկացմամբ, 2008 թ.-ի ընթացքում ավանդների փոխհատուցում է ստացել 7800 մարդ:
Արմեն Մարգարյանի խոսքերով, այս տարի ավանդների փոխհատուցման համար պետբյուջեից հատկացվել է 1 մլրդ 300 մլն դրամ: Նա տեղեկացրեց նաև, որ 2009 թվականին` ավանդների փոխհատուցման համար հատկացվել է 1 մլրդ 600 մլն դրամ:
Ա. Մարգարյանը նշեց, որ 2006 թվականից մինչ այսօր փոխհատուցում է ստացել 18 հազար 253 մարդ: Արդեն ավարտվել է աղետի գոտու և սահմանամերձ բնակավայրերի 70-ն անց, միայնակ և անժառանգ կենսաթոշակառուների ավանդների փոխհատուցումը:
«Մյուս տարվանից ավանդների փոխհատուցում է տրվելու մինչև 70 տարեկան, աղետի գոտու և սահմանամերձ բնակավայրերի միայնակ և անժառանգ կենսաթոշակառուներին»,- հավելեց նա:

7800 people get reimbursement
Head of the department of methodic aid of Ministry of Labor and Social Affairs of Armenia Armen Margaryan informed that in 2008 investments of 7800 people have been reimbursed.
According to him, in 2008 1 milliard 300 million drams have been allocated from state budget for this purpose. In 2009 1 milliard 600 million drams are foreseen to be allocated for this purpose.
A. Margaryan said that since 2006 18 thousand 253 people have got reimbursement by now. Disaster area and frontier region residents as well as people over 70 have been reimbursed already.
«Next year people younger than 70 residing in disaster area and frontier region will get reimbursement», he added.