Վարչապետը խոստանում է արմատական բարեփոխումներ
«2009 թվականը լինելու է արմատական բարեփոխումների տարի: Առաջին հերթին բարեփոխումները վերաբերելու են հարկային և մաքսային վարչարարությանը»,- այս մասին ասաց վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը կառավարության նիստի օրակարգային հարցերի քննարկմանն անցնելուց առաջ:
Վարչապետի խոսքերով, հարկային և մաքսային վարչարարության ոլորտում առաջնային խնդիրը լինելու է խոշոր բիզնեսը, որը պետք է աշխատի թափանցիկ և հսկողության ներքո:
«Առաջին հերթին մենք ուշադրություն ենք դարձնելու խոշոր բիզնեսին, քանի որ մեր պետությանը դեռևս չի հաջողվում խոշոր բիզնեսին բերել հարկային դաշտ և ապահովել հավասար մրցակցային պայմաններ»,- ասաց նա:
Վարչապետը նաև նկատեց, որ Հայաստանի բնակչությունը, ձեռնարկատերերը կառավարության հետ մեծ հույսեր են կապում և վերջինը պարտավոր է արդարացնել դրանք:

Премьер обещает коренные изменения
«2009 год будет годом коренных изменений. В первую очередь реформы будут касаться налогового и таможенного администрирования», - об этом заявил премьер-министр Тигран Саркисян перед обсуждением вопросов повестки заседания правительства.
По словам премьера, приоритетным вопросом в сфере налогового и таможенного администрирования станет крупный бизнес, который должен работать прозрачно и находиться под контролем.
«В первую очередь мы будем обращать внимание на крупный бизнес, поскольку нашему государству пока не удается привести его в налоговое поле и обеспечить равные конкурентные условия», - сказал он.
Премьер также отметил, что население Армении и предприниматели страны связывают надежды с правительством, и оно обязано их оправдать.