Բասկետբոլի պատանեկան հավաքականը հաղթել է
Բասկետբոլի Հայաստանի պատանեկան հավաքականը 70:59 հաշվով առավելության է հասել Վրաստանի պատանեկան հավաքականի նկատմամբ: Այս մասին տեղեկացնում են բասկետբոլի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպումը անցել է հավասար պայքարում: Խաղասկզբում առավելությունը հայ պատանիների կողմն է եղել, սակայն վրացիները աստիճանաբար հավասարեցրել են խաղի հաշիվը և ստացել առավելություն:
Խաղի ընթացքում եղել է մի պահ, երբ վրացիները հաշվի մեջ առջևում են եղել 10 միավորի տարբերությամբ: Սակայն Նարեկ Ղուկասյանի սաները պայքարելով մինչև վերջ կարողացել են հաղթել նույնիսկ 11 միավորի տարբերությամբ:

Молодежная сборная по баскетболу выиграла
Армянская молодежная сборная по баскетболу со счетом 70:59 победила грузинскую команду. Об этом сообщает пресс-служба Федерации баскетбола.
Встреча прошла в равной борьбе. В начале игры преимущество было на стороне армянской команды, однако грузины постепенно выравнили счет и вырвались вперед.
В игре наступил момент, когда грузины были впереди на 10 очков. Однако подопечные Нарека Гукасяна в упорной борьбе сумели победить с преимуществом в 11 очков. В составе молодежной сборной Армении 23 очка заработал Гор Плавчян.