Այսօր «7-ի» գործով դատավարությունը հերթական անգամ սկսվել ու արագ ավարտվել է, քանի որ 7 մեղադրյալները կրկին դատավորի ներս մտնելիս ոտքի չեն կանգնել, որից հետո դատավոր Մնացական Մարտիրոսյանը դատը հետաձգել է մինչև հունվարի 30-ը:
Միջադեպ է եղել դատարանի շենքի դիմաց, որտեղ հավաքված են ընդդիմության ներկայացուցիչներն ու 7 ամբաստանյալների մտերիմներն ու հարազատները: Ինչպես հայտնեց ՀԱԿ ներկայացուցիչ Արման Մուսինյանը, ամեն անգամվա նման դատարանի մոտ հավաքված ժողովուրդը ցանկացել է երթով շարժվել դիպի դատախազության շենք, բողոքի ակցիա անցկացնելու, սակայն դա նրանց թույլ չեն տվել ոստիկանները:

Today trial on the case of «Seven» again started and had a quick end because 7 defendants didn’t stand up as the judge came in. The judge Mnatsakan Martirosyan put off the trial till January 30.
There was an incident at the entrance of the Court where the Opposition representatives and relatives and friends of 7 defendants had crowded. The representative of Armenian National Committee Arman Musinyan said that like every time previously, the crowd was intending to walk to the Prosecutor’s Office and hold an action of protest, however, the police banned the action.