Առևանգված երեխան գտնվել է
2001 թվականին ծնված Ռազմիկ Հ.-ին պարտքի դիմաց առևանգել են: Այդ մասին հունվարի 15-ին, ժամը 13.30-ին, ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին տեղեկություն է տվել երեխայի մայրը` 1972 թ. ծնված Հասմիկ Հ.-ն:
Երեխայի մայրը նաև հաղորդել է, որ հունվարի 11-ին, ժամը 19.00-ին, իր բնակարանում ոմն Աննա 170.000 ԱՄՆ դոլար պարտք ու պահանջի շուրջ վիճաբանել է իր հետ և բռնի ուժով առևանգել որդուն` 2001 թ. ծնված Ռազմիկ Հ.-ին ու սպառնացել, որ մինչև հունվարի 15-ի ժամը 15.00-ն գումարը չվերադարձնելու դեպքում կվնասի երեխային:
Ինչպես տեղեկացնում են ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ձեռնարկված միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ Ռազմիկ Հ.-ին առևանգել է 1968 թ. ծնված Ծաղիկ Պ.-ն:
Հետագա միջոցառումների շնորհիվ նույն օրը, ժամը 19.30-ին, Բուդաղյան փողոցի թիվ 12 տնից, նշված հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով, բերման են ենթարկվել Ծաղիկ Պ.-ն, 1989 թ. ծնված Տաթև Պ.-ն, 1968 թ. ծնված Ոսկան Պ.-ն, 1976 թ. ծնված Արտակ Մ.-ն, 1957 թ. ծնված Բեգլար Մ.-ն և 1984 թ. ծնված Մովսես Շ.-ն:

Kidnapped child is traced
2001-year-born Razmik H. was kidnapped for debts. On January 15 at 1pm the mother of the child - 1972-year-born Hasmik H. informed about this to Nor Norq police department.
The mother of the child also reported that on January 11, at 7pm a Anna argued with her in her apartment with regard to 170.000 USD debt and then violently took Hasmik’s son Razmik H. with her and threatened to cause harm to the child unless she receives the money back by January 15, 3pm.
The undertaken measures allowed the police to find out that Razmik H. was kidnapped by 1968-year-born Tsaghik P.
On the same day at 7:30pm Tsaghik P., 1989-year-born Tatev P., 1968-year-born Voskan P., 1976-year-born Artak M., 1957-year-born Beglar M. and 1984-year-born Movses Sh. were detained from 12, Budaghyan Street.
Razmik H. was also found in the mentioned address and was returned to his parents. Investigation is being carried out