Առևանգված երեխան գտնվել է
2001 թվականին ծնված Ռազմիկ Հ.-ին պարտքի դիմաց առևանգել են: Այդ մասին հունվարի 15-ին, ժամը 13.30-ին, ոստիկանության Նոր Նորքի բաժին տեղեկություն է տվել երեխայի մայրը` 1972 թ. ծնված Հասմիկ Հ.-ն:
Երեխայի մայրը նաև հաղորդել է, որ հունվարի 11-ին, ժամը 19.00-ին, իր բնակարանում ոմն Աննա 170.000 ԱՄՆ դոլար պարտք ու պահանջի շուրջ վիճաբանել է իր հետ և բռնի ուժով առևանգել որդուն` 2001 թ. ծնված Ռազմիկ Հ.-ին ու սպառնացել, որ մինչև հունվարի 15-ի ժամը 15.00-ն գումարը չվերադարձնելու դեպքում կվնասի երեխային:
Ինչպես տեղեկացնում են ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ձեռնարկված միջոցառումների շնորհիվ պարզվել է, որ Ռազմիկ Հ.-ին առևանգել է 1968 թ. ծնված Ծաղիկ Պ.-ն:
Հետագա միջոցառումների շնորհիվ նույն օրը, ժամը 19.30-ին, Բուդաղյան փողոցի թիվ 12 տնից, նշված հանցագործությունը կատարելու կասկածանքով, բերման են ենթարկվել Ծաղիկ Պ.-ն, 1989 թ. ծնված Տաթև Պ.-ն, 1968 թ. ծնված Ոսկան Պ.-ն, 1976 թ. ծնված Արտակ Մ.-ն, 1957 թ. ծնված Բեգլար Մ.-ն և 1984 թ. ծնված Մովսես Շ.-ն:

Найден похищенный ребенок
8-илетнего Размика Г. похитили в качестве залога, чтобы вернуть долг. Об этом 15 января в 13:30 в нор-норкский отдел полиции сообщила мать ребенка Асмик Г.
Мать ребенка сообщила, что 11 января в 19:00 произошел спор с некой Анной относительно долга в 170 тыс. долларов США, после чего Анна насильно увела ребенка, угрожая нанести ребенку вред, если сумма не будет возвращена до 15:00 15 января.
Как сообщает управление по связям с общественностью полиции Армении, благодаря предпринятым мероприятиям удалось выяснить, что восьмилетнего Размика похитила некая Цахик 1968 года рождения.
Благодаря дальнейшим действиям в тот же день в 19:30 в доме 12 по улице Будагяна по подозрению в похищении ребенка были задержаны Цахик П., Татев П. 1989 года рождения, Воскан П. 1986 года рождения, Артак М. (1976), Беглар М. (1957), Мовсес Ш. (1984).
По указанному адресу был найден и Размик Г. который был передан родителям. Ведется предварительное следствие.