Մահացել է 14-ամյա հայազգի բռնցքամարտիկը
Հունվարի 17-ի գիշերը Նովոսիբիրսկի թիվ 1 հիվանդանոցում մահացել է տասնչորսամյա հայազգի բռնցքամարտիկ Ալեքսանդր Շառոյանը: Հունվարի 5-ին Բռնցքամարտի շրջանային առաջնությունում պատանի բռնցքամարտիկը երկու մենամարտ է անցկացրել և հաղթող ճանաչվել: Այն բանից հետո, երբ նրան հաղթող են հայտարարել, Ալեքսանդրը իրեն վատ է զգացել և դուրս եկել զուգարան: Որոշ ժամանակ անց նրան գտել են անգիտակից վիճակում, հատակին ընկած: Այդ մասին տեղեկացնում է «Նյուզռու»-ն` վկայակոչելով «Կոմսոմոլսկայա Պռավդա» թերթին:
«Մենամարտն անցել է նորմալ: Ուժեղ հարվածներ, որից հետո հնարավոր էր գիտակցությունը կորցնել, չեն եղել: Ավելին` Ալեքսանդրը իրեն շատ լավ է զգացել ինչպես մենամարտից առաջ, այնպես էլ` հետո»,- պատմել է մարզիչներից մեկը:
Շտապօգնության բժիշկները պատանուն տեղափոխել են հիվանդանոց` փակ գանգուղեղային վնասվածք ախտորոշմամբ: 11 օր բժիշկները փորձել են դուրս բերել Ալեքսանդրին կոմայից, սակայն չի հաջողվել: Մինչև հիմա պատանու մահվան պատճառը չի պարզվել:

14-year-old Armenian boxer dies
At night on January 17, 14-year-old Armenian boxer Aleksandr Sharoyan died in Novosibirsk hospital N1. On January 5 the boxer had two fights in Boxing regional championship and won both fights. After he had been announced a winner, Aleksandr felt bad and went to the toilet. Some time later he was found lying on the floor without consciousness, news.ru reports referring to «Komsomolskaya Pravda» newspaper.
«The fight was normal. Heavy blows to make one lose consciousness have not been registered. Moreover, Aleksandr felt well both before and after the fight», one of the coaches said.
The boy was taken to hospital with closed head injury. The doctors have been trying to bring the boy out of coma for 11 days, however, they didn’t manage to. The cause of the death of the boy has not been disclosed yet.