Երևանում է Համաշխարհային բանկի պատվիրակությունը
Համաշխարհային բանկի Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի փոխնախագահ Շիգեո Կաթսուն, նորանշանակ տարածաշրջանային /Հարավային Կովկաս/ տնօրեն Ասադ Ալամը, և արդեն իսկ տարածաշրջանային նախկին տնօրեն Դոնա Դաուսեթ-Քոյրոլոն կիրակի երեկոյան ժամանել են Երևան:
Այսօր և վաղը Համաշխարհային բանկի պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Հայաստանի բարձրաստիճան պաշտոնյաների, Ազգային Ժողովի խոսնակի, դոնոր համայնքի, ինչպես նաև մասնավոր և ոչ-կառավարական հատվածների ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին տեղեկացնում են ՀԲ հայաստանյան մասնաճյուղի մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպումների և բանակցությունների ընթացքում կճշգրտվի Համաշխարհային բանկի Երկրի գործընկերության ռազմավարության շրջանակներով հետագա չորս տարիներին իրականացվելիք ծրագրերը և տրամադրվելիք միջոցները:
Հունվարի 28-ին Համշխարհային բանկի պատվիրակությունը այցելելու է ՀԲ-ի կողմից ֆինանսավորվող Սոցիալական ներդրումների հիմնադրամի երրորդ ծրագրով իրականացվող համայնքային նշանակություն ունեցող ծրագրեր Լոռու մարզում և այնուհետև կմեկնեն Վրաստան:

World Bank Delegation is in Yerevan
Deputy Chairman of World Bank in Europe and Central Asia Shigeo Katsu, new-assignee regional (South Caucasus) manager Asad Alam, and the ex-regional-manager Dona Doucet Coirolo arrived in Yerevan Sunday evening.
Today and tomorrow World Bank delegation is to have meetings with Armenian high-rank officials, Chairman of the National Assembly of Armenia, donor community, as well as with representatives of private and non-governmental sectors.ad Alam
The sides will speak on on the means to be provided and the programmes to be implemented during the coming 4 years within the frames of the  World Bank Partnership strategy.
On January 28 World Bank delegation plans to pay a visit to Lori Region where programmes of community importance are being implemented via third programme of Social Investments Fund financed by World Bank. Afterwards, the delegation plans to leave for Georgia.