Երևանում է Համաշխարհային բանկի պատվիրակությունը
Համաշխարհային բանկի Եվրոպայի և Կենտրոնական Ասիայի փոխնախագահ Շիգեո Կաթսուն, նորանշանակ տարածաշրջանային /Հարավային Կովկաս/ տնօրեն Ասադ Ալամը, և արդեն իսկ տարածաշրջանային նախկին տնօրեն Դոնա Դաուսեթ-Քոյրոլոն կիրակի երեկոյան ժամանել են Երևան:
Այսօր և վաղը Համաշխարհային բանկի պատվիրակությունը հանդիպումներ կունենա Հայաստանի բարձրաստիճան պաշտոնյաների, Ազգային Ժողովի խոսնակի, դոնոր համայնքի, ինչպես նաև մասնավոր և ոչ-կառավարական հատվածների ներկայացուցիչների հետ: Այս մասին տեղեկացնում են ՀԲ հայաստանյան մասնաճյուղի մամուլի ծառայությունից:
Հանդիպումների և բանակցությունների ընթացքում կճշգրտվի Համաշխարհային բանկի Երկրի գործընկերության ռազմավարության շրջանակներով հետագա չորս տարիներին իրականացվելիք ծրագրերը և տրամադրվելիք միջոցները:
Հունվարի 28-ին Համշխարհային բանկի պատվիրակությունը այցելելու է ՀԲ-ի կողմից ֆինանսավորվող Սոցիալական ներդրումների հիմնադրամի երրորդ ծրագրով իրականացվող համայնքային նշանակություն ունեցող ծրագրեր Լոռու մարզում և այնուհետև կմեկնեն Վրաստան:

Делегация Всемирного банка находится в Ереване
Вице-президент Всемирного банка по региону Европы и Центральной Азии Шигео Катсу, новоназначенный региональный директор (Южный Кавказ) Асад Алан, и уже бывший региональный директор Донна Даусет-Койроло в воскресенье вечером прибыли в Ереван.
Сегодня и завтра делегация Всемирного банка проведет встречи с высокопоставленными лицами Армении, со спикером Национального собрания, с донорской общиной, а также с представителями частного и неправительственного секторов. Об этом сообщает пресс-служба армянского филиала ВБ.
В ходе встреч и обсуждений будут уточнены осуществляемые программы и предоставляемые суммы в рамках стратегии сотрудничества Армении и Всемирного банка в течение последующих 4-х лет.
28 января делегация Всеминрного банка посетят Лорийскую область, в которой при финансировании ВБ осуществляется проект третьей программы фонда Социальных вкладов общинного значения, после чего делегация отправится в Грузию.