Դավոսում մեկնարկում է Համաշխարհային տնտեսական համաժողովը
Շվեյցարիայի Դավոս քաղաքում այսօր մեկնարկում է 39-րդ ամենամյա տնտեսական համաժողովը: Այս անգամ համաժողովը կանցնի ֆինանսական և տնտեսական ճգնաժամի ազդեցության ներքո, որին դիմկայելու համար, ֆրանսիական Աօլ.ֆր-ի (aol.fr) հաղորդմամբ, քաղաքական և գործարար միջազգային էլիտան կփորձի ուղիներ գտնել:
Համաժողովի կազմակերպիչների կարծիքով, այս անգամ համաժողովը «պատմական» է լինելու` մասնակիցների ռեկորդային քանակի առումով: Ընդհանուր առմամբ, համաժողովին սպասվում է շուրջ 2.500 տարբեր երկրների պատվիրակների ներկայություն, որոնցից 40-ը` երկրների նախագահներ են:
Սպասվում է, որ բացման արարողության խոսքը կտրամադրվի ռուսաստանի վարչապետ Վլադիմիր Պուտինին:
Համաժողովին մասնակցելու համար Դավոսում կգտնվեն նաև Գերմանիայի կանցլեր Անգելա Մերկելը, Մեծ Բրիտանիայի վարչապետ Գորդոն Բրաունը, Եվրոպական կենտրոնական բանկի նախագահ Ժան-Կլոդ Տրիշեն և այլ պաշտոնատար անձիք:

World Economic Forum Annual Meeting to be held in Davos
Today 39th World Economic Forum Annual Meeting was held in Davos. The Meeting will be focused on managing the current crisis and shaping the entire post-crisis agenda, from economic reform to climate change, aol.fr reports.
The organizers think, the forum is going to be historical in terms of record number of its participants. In general, about 2500 delegations from different countries, among which are 40 presidents, have confirmed their participation in the forum.
The Prime Minister of Russia Vladimir Putin will open the Annual Meeting.
Among participants are German Kanzler Angela Merkel, Prime Minister of Great Britain Gordon Brown, President of the European Central Bank Jean-Claude Trichet and other officials.