Մեկնարկեց «Բջնի» հանքային ջրեր» ընկերության կրկնակի աճուրդը
Փետրվարի 5-ին, ժամը 13:00-ին մեկնարկել է «Բջնի» հանքային ջրեր» ընկերության գույքի և գույքային իրավունքների օտարման կրկնակի հարկադիր էլեկտրոնային աճուրդը: Այդ մասին տեղեկացնում են ԴԱՀԿԱԾ մամուլի ծառայությունից:
Աճուրդն իրականացվում է «Սակարկությունների մասին» ՀՀ օրենքի 35.4 հոդվածի 1 և 2 մասերի համապատասխան` «Յուրաքանչյուր չկայացած հարկադիր աճուրդից հետո` երրորդ աշխատանքային օրը, կայքում զետեղվում է կրկնակի հարկադիր էլեկտրոնային աճուրդի դրված լոտի մասին ծանուցումը:
Եթե աճուրդը չի կայացել գնորդ չլինելու կամ լոտի մեկնարկային գնի հավելում չկատարելու հիմքերով, ապա հաջորդ հարկադիր աճուրդ կազմակերպելուց վաճառվող լոտի մեկնարկային գինն իջեցվում է նախորդ աճուրդի համար սահմանված մեկնարկային գնի տասը տոկոսի չափով»:
Կրկնաճուրդի մեկնարկային գին է սահմանվել 4 միլիարդ 441 միլիոն 358 հազար դրամ: Աճուրդը կտևի 10 օր` մինչև փետրվարի 16-ը:

Открылся повторный аукцион по продаже компании «Бжни»
5 февраля в 13:00 открылся аукцион по продаже имущества «Завода минеральных вод «Бжни». Об этом сообщает служба принудительного исполнения судебных актов.
Аукцион проводится в соответствии с 1-ой и 2-ой частью 35 статьи закона Армении «О торгах», согласно которым «На третий рабочий день после каждого несостоявшегося принудительного аукциона, на вэб-сайте размещается извещение о вынесенном на повторный электронный принудительный аукцион лоте.
Если аукцион не состоялся по причине отсутствия покупателя или отсутствия предложений, то стартовая цена повторного аукциона уменьшается на 10% от стартовой цены предыдущего аукциона».
Стартовая цена на повторных торгах составила 4 млрд. 441 млн. 258 тыс. драмов. Аукцион продлится 10 дней – до 16 февраля.