Ռուսաստանը 500 միլիոն դոլարի վարկ կհատկացնի Հայաստանին
Ռուսաստանը 500 միլիոն դոլարի չափով կայունության վարկ կհատկացնի Հայաստանին, որը մեր երկիրը կարող է ծախսել վերջին ֆինանսական գլոբալ ճգնաժամը հաղթահարելու ուղղությամբ:
Այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի ֆինանսների նախարար Ալեքսեյ Կուդրինը: Այս մասին հաղորդում է «Ռիա Նովոստի»-ն (rian.ru): Միաժամանակ նախարարը հավելել է, որ Ռուսաստանը պատրաստ է աջակցել նաև ԱՊՀ այլ երկրներին: Նա ընդգծել է, որ այդ երկրների ցանկում են Բելառուսն ու Ղրղզստանը:
Կուդրինը տեղեկացրել է, որ Բելառուսին կտրամադրվի 2 միլիարդ դոլարի, իսկ Ղրղզստանին` ավելի քան 2 միլիարդ դոլարի վարկ: «Ներկայումս մեզ են դիմում նաև այլ երկրներ»,- ասել է նա:
Հիշեցնենք, որ Հայաստանը Ռուսաստանին էր դիմել կայունության վրակ ստանալու խնդրանքով, հայտնի էր դարձել դեռևս հունվարի 22-ին:

Russia to allocate loan of 500 million dollars to Armenia
Russia will allocate stabilization loan of 500 million dollars to Armenia to mitigate the impact of current financial crisis. This has been reported by Russian Minister of Finance Aleksey Kudrin, Ria Novosti (rian.ru) reports. The minister also said that Russia is ready to support the other CIS countries as well. He pointed Belarus and Kyrgyzstan to be among these countries.
Kudrin informed that Belarus will be provided a loan of 2 billion dollars and Kyrgyzstan will be given a loan of more than 2 billion dollars.