Մայքլ Ջեքսոնը մահանում է
Հանրահայտ երգիչ Մայքլ Ջեքսոնը տառապում է գենետիկ հիվանդությամբ, որը նրան զրկել է տեսողության տոկոսի կեսից: Վեստի.ռու-ն (vesti.ru) հաղորդում է, որ Ջեքսոնին նաև անհրաժեշտ է իրականացնել թոքի տրանսպլանտացիա:
Աստղի հիվանդության մասին լուռերը լրատվամիջոցներ ներթափանցեցին այն բանից հետո, երբ երգչին փողոցում տեսան հաշմանդամի սայլակում գամված: Ըստ այդ տեսարանի վկաների, երգիչն այնքան թույլ էր, որ հազիվ էր խոսում:
Փոփ-աստղի հիվանդության գաղտնիքը, ըստ աղբյուրի, հրապարակել է երգչի կենսագրությունը գրառող` գրող Յան Խալպերինը: «Նրան անհրաժեշտ է թոքի տրանսպլանտացիա իրականացնել: Նա տառապում է թոքի էմֆիզեմայով և խրոնիկ աղեստամոքսային արյունահոսությամբ: Արյունահոսությունը ամենադժվարին խնդիրն է: Դա կարող է սպանել նրան», - բրիտանական SUN ամսագրին տված հարցազրույցում` ասել է Խալպերինը:
Կանադացի գրողը նաև հայտնել է, որ երգիչը «տառապում է ալֆա-1-անտիտրիպսինի անբավարարությամբ, դժվարությամբ է կարողանում խոսել», իսկ նրա «աջ աչքի տեսողությունը իջել է 95%-ով:
Իր հիսուն տարին բոլորած Ջեքսոնը` երկար ժամանակ չէր հայտնվում իր երկրպագուների տեսադաշտում: Ավելի վաղ Ջեքսոնը դիմակի տակ էր թաքցնում իր դեմքը` բազմաթիվ պլաստիկ վիրահատություններից ստացած խնդիրների պատճառով:
Համաշխարհային ճանաչում վայելող երգիչը վերջերս ֆինանսական խնդիրներ ուներ` կապված մի շարք բարձրահունչ դատական գործերի հետ, երբ նա մեղադրվում էր մանկապղծության մեջ: Ջեքսոնի պարտքերը հասել են 100 միլիոն ֆունտ ստերլինգի: Ըստ բրիտանական աղբյուրների, երգիչը ստպված է վաճառել իր ռանչոն, որը գտնվում է Կալիֆորնիայում:

Michael Jackson may die
World-famous singer Michael Jackson suffers from a genetic disorder, which has caused the singer to lose vision in his left eye. Jackson also needs lung transplant, vesti.ru reports.
The rumour about the singer spread after he had appeared in the street in a wheelchair. The witnesses say he was so weak he could hardly speak.
According to the source, the secret about pop-star’s illness has been revealed by the biography writer of the singer Ian Halperin. «He needs lung transplant. He suffers from alpha 1-antitrypsin deficiency, which has caused lung emphysema and chronic gastrointestinal bleeding. It's the bleeding that's the most problematic part. It could kill him», Halperin said in an interview with British Sun magazine.
50-year-old Jackson has not appeared in public for a long time. Earlier Jackson was concealing his face in a mask because of several problems brought about by a huge number of plastic operations.
Recently the world-famous singer had some financial problems because of a number of court proceedings he was involved in. Jackson’s debts make 100 million pounds. According to some British sources, the singer has to sell his ranch in California.