Մայքլ Ջեքսոնը մահանում է
Հանրահայտ երգիչ Մայքլ Ջեքսոնը տառապում է գենետիկ հիվանդությամբ, որը նրան զրկել է տեսողության տոկոսի կեսից: Վեստի.ռու-ն (vesti.ru) հաղորդում է, որ Ջեքսոնին նաև անհրաժեշտ է իրականացնել թոքի տրանսպլանտացիա:
Աստղի հիվանդության մասին լուռերը լրատվամիջոցներ ներթափանցեցին այն բանից հետո, երբ երգչին փողոցում տեսան հաշմանդամի սայլակում գամված: Ըստ այդ տեսարանի վկաների, երգիչն այնքան թույլ էր, որ հազիվ էր խոսում:
Փոփ-աստղի հիվանդության գաղտնիքը, ըստ աղբյուրի, հրապարակել է երգչի կենսագրությունը գրառող` գրող Յան Խալպերինը: «Նրան անհրաժեշտ է թոքի տրանսպլանտացիա իրականացնել: Նա տառապում է թոքի էմֆիզեմայով և խրոնիկ աղեստամոքսային արյունահոսությամբ: Արյունահոսությունը ամենադժվարին խնդիրն է: Դա կարող է սպանել նրան», - բրիտանական SUN ամսագրին տված հարցազրույցում` ասել է Խալպերինը:
Կանադացի գրողը նաև հայտնել է, որ երգիչը «տառապում է ալֆա-1-անտիտրիպսինի անբավարարությամբ, դժվարությամբ է կարողանում խոսել», իսկ նրա «աջ աչքի տեսողությունը իջել է 95%-ով:
Իր հիսուն տարին բոլորած Ջեքսոնը` երկար ժամանակ չէր հայտնվում իր երկրպագուների տեսադաշտում: Ավելի վաղ Ջեքսոնը դիմակի տակ էր թաքցնում իր դեմքը` բազմաթիվ պլաստիկ վիրահատություններից ստացած խնդիրների պատճառով:
Համաշխարհային ճանաչում վայելող երգիչը վերջերս ֆինանսական խնդիրներ ուներ` կապված մի շարք բարձրահունչ դատական գործերի հետ, երբ նա մեղադրվում էր մանկապղծության մեջ: Ջեքսոնի պարտքերը հասել են 100 միլիոն ֆունտ ստերլինգի: Ըստ բրիտանական աղբյուրների, երգիչը ստպված է վաճառել իր ռանչոն, որը գտնվում է Կալիֆորնիայում:

Майкл Джексон умирает
Всемирно известный певец Майкл Джексон страдает генетическим заболеванием, которое наполовину лишило его зрения. Как передает Вести.ру, Джексону также необходима также трансплантация легкого.
Информация о болезни звезды просочилась в прессу после того, как его увидели на улице прикованным к инвалидному креслу. По словам свидетелей этой сцены, Джексон был так слаб, что с трудом говорил.
Как передает источник, секрет заболевания звезды обнародовал писатель Ян Халперин, написавший биографию Джексона. «Ему необходима трансплантация легкого. Он страдает эмфиземой легкого и желудочно-кишечными кровотечениями. Кровотечение – самая сложная проблема. Это может убить его», - в интервью британскому журналу SUN сказал Халперин.
Канадский писатель также сообщил, что певец «страдает дефицитом Альфа-1 антитрипсина и с трудом может говорить», и «на 90% слеп на один глаз».
50-илетний Джексон долгое время не появлялся перед своими поклонниками. До этого он прятал свое лицо под маской из-за проблем, приобретенных в результате множества пластических операций.
Кроме того, всемирно известный певец в последнее время имел серьезные финансовые проблемы, в связи с обвинениями в педофилии. Долги Джексона достигли 100 млн. фунтов стерлингов. Как сообщают британские источники, певцу пришлось продать свое ранчо в Калифорнии.