Նյու-Յորքի փողոցներից մեկում բոլորին փող են բաժանում
Նյու-Յորք քաղաքի փողոցներից մեկում մի մարդ անցորդներին փող է բաժանում: Ֆրանսիական Լ’Էքսպրեսս-ի (lexpress.fr) հաղորդմամբ, նա անցորդներին տալիս է առնվազն 50 ԱՄՆ դոլար:
Այս «բարեգործը» կրում է մուգ ակնոցներ, և ոչ ոք չգիտի նրա ով լինելը: Թայմ Սկվեր փողոցում նա ինքնաշեն տաղավար է տեղադրել, որի վրա գրված է «Փրկության պատուհան»:
Քաղաքացիները ինքնակամորեն պաշտպանում են դրամ բաժանողի անվտանգությունը` հերթապահելով ինչպես տաղավարի ներսում, այդպես էլ դրսում:
Մարդիկ` չնայած սառնամանիքին, հերթ են կանգնում ավելին քան 5 ժամ, որ ստանան գումարը:
Այս նորությունը կայծակնային արագությամբ տարածվեց ոչ միայն Նյու-Յորքում, այլ նաև քաղաքից դուրս, և «օդից ընկած փող» ստանալու ցանկացողները հետզհետե շատանում են:

На одной из нью-йоркских улиц раздают деньги
На одной из улиц Нью-Йорка появился человек, раздающих прохожим деньги. Как передает Л’Экспресс, он отдает каждому встречному по крайней мере 50 долларов США.
Неизвестный «добродетель» носит темные очки. На улице Таймс-сквер он установил самодеятельную будку, с плакатом «Окно спасения».
Граждане добровольно обеспечивают безопасность «добродетеля», по очереди дежуря в будке или рядом с ней.
Люди, несмотря на холод, стоят в очереди более 5-и часов, чтобы получить деньги.
Эта новость с молниеносной скоростью распространилась не только в Нью-Йорке, но и за городом, и желающих получить «деньги с неба» постепенно становится больше.