Հայաստանի կապիտալի շուկան էլեկտրոնային կայքում
Այսօր տեղի ունեցավ Capitalmarket.Banks.am նախագիծի շնորհանդեսը, որը ներկայացնում է «Մեդիամաքս» լրատվական գործակալությունը: «Մեդիամաքս» գործակալության տնօրեն Արա Թադևոսյանի հավաստմամբ` Capitalmarket.Banks.am նախագիծի հիմանական նպատակն է` աջակցել Հայաստանում կապիտալի շուկայի զարգացմանը:
Նշենք, որ նախագծի շրջանակներում «Մեդիամաքս» գործակալությունը համագործակցում է Հայաստանի ֆոնդային բորսայի (NASDAQ OMX ARMENIA) հետ: Այն հասանելի է նաև www. Captalmarket.am հասցեով:
Ա. Թադևոսյանը տեղեկացրեց, որ նախագիծը ներառում է մի քանի բաժիններ: Բաժիններից մեկում ներկայացված են բաժնետոմսեր և պարտատոմսեր թողարկող ընկերությունները, ինչպես նաև նրանց բաժնետոմսերի և պարտատոմսերի մանրամասն նկարագրությունները: Լրատվական բաժինը բաղկացած է երկու ենթաբաժիններից, որոնցից մեկը պատմում է բորսայում տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին, մյուսում հավաքվում է տեղեկատվություն բոլոր այն ընկերությունների վերաբերյալ, որոնք ցուցակագրված են բորսայում, հետևաբար կարող են հետաքրքրություն առաջացնել ներկրողների համար:
«Այս նախաձեռնությունը շարունակում է ֆինանսական համակարգի և ֆինանսական շուկայի մասին տեղեկատվության ամբողջական ներկայացումով զբաղվել, ինչը մեր կողմից խիստ ողջունելի է և մենք ամեն կերպ աջակցելու ենք», - նախագծի կարևորության վերաբերյալ ասաց Հայաստանի Կենտրոնական բանկի նախագահի տեղակալ Հրաչյա Գաբրիելյանը:

Today the presentation of Capitalmarket.Banks.am project was held by «Mediamax» news agency. The head of the agency Ara Tadevosyan pledged the target of the project to be promotion of capital market in Armenia.
In the frames of the project, «Mediamax» cooperates with NASDAQ OMX ARMENIA and project information is available in www.capitalmarket.am.
Tadevosyan said that the project involves several sectors. One of the sectors informs about the companies issuing stocks and appliques. The press sector consists of two sub-sectors one of which provides information on stock incidents, the other one collects information on the companies that have been listed in the stock and may be of some interest to importers.
«We welcome the project to provide information on financial system and financial market and we are going to support it», the deputy chairman of Armenian Central Bank Hrachya Gabrielyan signified.