Ռաուլը կդառնա «Ռեալի» փոխնախագահ
Մադրիդի «Ռեալի» նախագահի թեկնածու Ֆլորենտինո Պերեսը մտադիր է թիմի ավագ Ռաուլին առաջարկել ակումբի փոխնախագահի պաշտոնը: Հաղորդվում է, որ Պերեսը որոշել է նախընտրական արշավի ընթացքում հենվել փորձառու խաղացողների վրա:
Մասնավորապես` հարձակվող Ռաուլին հիշյալ թեկնածուն մտադիր է փոխնախագահ դարձնել այն բանից հետո, երբ նա կթողնի ֆուտբոլիստի կարիերան: Պերեսը ցանկանում է ակումբի համակարգում տեղ գտնել նաև Զինեդին Զիդանի համար: Այս մասին տեղեկացնում է “El Mundo Deportivo”-ն:
Հիշեցնենք, որ Ֆլորենտինո Պերեսն արդեն զբաղեցրել է մադրիդյան ակումբի նախագահի պաշտոնը: Հենց նրա ղեկավարության օրոք «Ռեալն» անվանվեց «տիեզերական թիմ»:
Պերեսը որոշեց իր թիմում հավաքել աշխարհի լավագույն ֆուտբոլիստներին: Նրա քաղաքականության արդյունքում «Ռեալում» հայտնվեցին Ֆիգուն, Զիդանը, Ռոնալդոն, Բեքհեմը և Օուենը:

Рауль станет вице-президентом «Реала»
Кандидат на должность президента мадридского «Реала» Флорентино Перес намерен предложить кандидатуру капитана команды – Рауля на должность вице-президента.
Как сообщается, Перес решил опереться в ходе предвыборной кампании на опытных игроков.
В частности, Перес решил назначить на должность вице-президента нападающего Рауля после того, как он завершит свою футбольную карьеру. Перес хочет также найти место в командной системе для Зинедина Зидана. Об этом сообщает «El Mundo Deportivo».
Напомним, что Флорентино Перес уже занимал должность президента королевского клуба. Именно во время его руководства «Реал» окрестили «Галактикос».
Перес решил собрать в свою команду лучших футболистов мира. В результате его политики в «Реале» оказались Фигу, Зидан, Рональдо, Бекхэм и Оуэн.